TDK rozpoczyna masową produkcję przezroczystych wyświetlaczy

Niestety, nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy je w telefonach komórkowych i innych urządzeniach mobilnych.

Firma TDK ogłosiła, iż rozpoczyna masową produkcję swoich przezroczystych wyświetlaczy OLED. Być może nie zachwycają one jeszcze swoimi parametrami, ale są interesującą nowością, która na pewno zostanie wykorzystana przez producentów elektroniki użytkowej. Wyświetlacze UEL476 mają rozmiar 2,4?, rozdzielczość QVGA (240x320) i przezroczystość na poziomie 40%. Co ciekawe, uniemożliwiają one osobom trzecim podglądanie tego, co jest na nich pokazywane. Obraz wyświetlany na nich widoczny jest jedynie dla osoby znajdującej się na wprost nich - z drugiej strony jest niewidoczny. TDK twierdzi, że ich produkt powinien być wykorzystywany w telefonach komórkowych i innych urządzeniach mobilnych. Nie wiadomo jednak kiedy na rynku pojawią się pierwsze urządzenia wykorzystujące tę nowość.

Więcej o:
Komentarze (8)
TDK rozpoczyna masową produkcję przezroczystych wyświetlaczy
Zaloguj się
 • obserwator2.0

  Oceniono 3 razy 3

  Ha! Wyswietlanie na okularach? Probowales kiedys zobaczyc cos co ci siedzi na okularach? Zeby to zrobic trzeba je zdjac. Wlacz myslenie...

 • przekolo

  0

  kiedy wreszcie zaczną montować porządne matryce (np OLED) w monitorach ???? !!!!
  Przecież to co jest teraz to hańba (technologia TN)

 • maczor

  0

  @obserwator2.0
  chyba 2.0beta albo nawet alfa:
  www.retinafunk.com/weblog/?p=36
  www.stereo3d.com/hmd.htm
  Ci co to wyprodukowali chyba mieli wyłączone myślenie, oczywiście według Twoich standardów.

 • blablick

  0

  Wyświetlacze na przedniej szybie są znane już od dawna ,najpierw w samolotach, później w samochodach(HUD).Spece od marketingu znajda(znaleźli?) zastosowanie i je wypromują,I będzie niezbędne jak 3D w TV :)

 • krekora

  0

  można by montować nawigację na przedniej szybie samochodu a kwestią software'u stałoby się użycie w niej rzeczywistości rozszerzonej

 • sierzant_nowak

  0

  ale juz wyswietlacz nalozony na przednia szybe samochodu, prezentujacy podstawowe info (predkosc, obroty) juz z tego moznaby zrobic... Mysle ze automoto to szybko wykorzysta :)

 • 4v

  0

  już dawno temu widziałem koncepty telefonów komórkowych z przezroczystym wyświetlaczem. i też nie mogę zrozumieć na co to komu, jakby te kilkadziesiąt cm2 zasłoniętej powierzchni robiło jakiś straszny problem. przydać się może, owszem (do robienia zdjęć czy poszerzonej rzeczywistości) ale żeby tak cały czas? bez sensu.

 • trener44

  Oceniono 2 razy 0

  A po ch... znaczy po co mi w telefonie przezroczysty wyswietlacz?!
  Co innego np. okulary dla kierowcow z wyswietlana trasa z nawigacji.

  TReneR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX