Pociąg pomysłów zajechał pod Pałac Kultury

Na warszawskim Placu Defilad otworzyła podwoje wystawa ?Pociąg pomysłów? pokazująca perspektywy zrównoważonego rozwoju miast z uwzględnieniem wymagań ekologii i energooszczędności.

Biało-zielone kontenery tworzą kolejne etapy opowieści o wpływie człowieka na środowisko. Wrażenie robi symboliczne drzewo gatunków ułożone z książek telefonicznych. W 2 i półmetrowym drzewie "znane numery" - gatunki które opisaliśmy zajmują kilkadziesiąt centymetrów wysokości pnia, a ssaki naczelne do których i my należymy - to pół strony.

31.05.2011 WARSZAWA , MLODZIEZ NA WYSTAWIE

W części poświęconej miastom, możemy zobaczyć jak działa sieć energetyczna, a jak działać będą inteligentne sieci energetyczne w przyszłości, jak można zaprojektować miasto aby było przyjazne pod kątem ruchu pieszego i komunikacji publicznej. Wrażenie robi eksponat jadalni - możemy dowiedzieć się ile energii i wody zużyć trzeba aby wyprodukować rozmaite rodzaje pożywienia.

31.05.2011 WARSZAWA , MLODZIEZ NA WYSTAWIE

Szkoda że organizatorzy wystawy przewidzianej do międzynarodowego odbioru (po Warszawie "Pociąg pomysłów" jedzie m.in do Tallina, Rygi, Wiednia, Barcelony Amsterdamu i Antwerpii) nie zadbali o przetłumaczenie zawartości "Pociągu" na lokalne języki - eksponaty i instalacje opisane są po niemiecku, angielsku, hiszpańsku i francusku.

31.05.2011 WARSZAWA , MLODZIEZ NA WYSTAWIE

Wystawą "Pociąg pomysłów" reklamuje się Hamburg, który w tym roku otrzymał tytuł Zielonej Stolicy Europy.  Wystawa otwarta jest do soboty, 4 czerwca. W dni robocze wystawa dostępna jest od 13 do 18, w sobotę, od 9 do 18.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wystawy.

Więcej o: