Eric Schmidt: pokpiliśmy sprawę

Podczas spotkania na wtorkowej konferencji D9, prezes Google Eric Schmidt wziął na siebie porażki firmy w dziedzinie aplikacji społecznościowych.

Na pytanie prowadzącego spotkanie Walta Mossberga z Wall Street Journal o przyczyny ?przespania? burzliwego rozwoju internetowych aplikacji społecznościowych, Schmidt odpowiedział po prostu:

Byłem zajęty.

Uzupełniając, prezes Google stwierdził, że ówczesna struktura firmy wymagała stałego nadzoru i to odwracało jego uwagę od podejmowania strategicznych decyzji.

Inną porażką Schmidta było niepowodzenie w negocjacjach z wytwórniami muzycznymi, przez co uruchomiony niedawno serwis Google Music ma funkcjonalność ograniczoną w stosunku do planowanej.

Schmidt opowiedział też o stworzonej przez firmę technologii, która nie została wypuszczona na rynek z powodów moralnych: firma stworzyła system monitoringu wykorzystujący rozpoznawanie twarzy i monitoring urządzeń mobilnych. Powodem zamknięcia projektu była możliwość wykorzystania tej technologii przez opresyjne dyktatury.

 

[za Wired]

Więcej o: