Aktualizacja od Apple pomogła na osiem godzin

Od dłuższego czasu użytkownicy komputerów firmy Apple zagrożeni są przez złośliwy program MacDefender. Firma wydała aktualizację systemu blokującą złośliwy kod, ale nie pomogło to na długo.

Już po ośmiu godzinach od udostępnienia aktualizacji, w sieci pojawiła się nowa wersja MacDefendera, która obchodzi blokadę wprowadzoną przez Apple i która nie potrzebuje hasła administratora, do zakażenia komputera.

Wśród badaczy bezpieczeństwa firma z Cupertino jest znana ze specyficznego podejścia do tematyki bezpieczeństwa - łaty są wydawane stosunkowo rzadko a firma nie komentuje bezpieczeństwa swoich produktów. Teraz będzie musiało to ulec zmianie.

Więcej o:
Komentarze (7)
Aktualizacja od Apple pomogła na osiem godzin
Zaloguj się
 • cccpcccpcccp

  0

  hehehe... miało być najbezpieczniej i najdrożej. Ten drugi przymiotnik jest wciąż adekwatny. Pierwszy nigdy nie był, choć wielu fanatyków zaklinało rzeczywistość że tak jest. W jakim byli błędzie pewnie wciąż nie chcą uwierzyć i każą innym czytać teksty źródłowe zachodnich portali, że jednak nie do końca itp, itd...

 • leppek

  0

  Mac - kiedyś niszowy, od końca lat dziewięćdziesiątych coraz bardziej masowy. Dzisiaj Apple jest o krok od umieszczenia maków w marketach. Czy tak trudno było się domyślić, że hakerzy wykombinują sobie tak: przeciętny użytkownik Maka ma kupę kasy (inaczej kupiłby sobie Acera), często korzysta z płatności online (iTunes, Aplle TV itp) – idealny cel do ataku. Zaskakujące? Nie, oczywiste. Po prostu maki to wciąż 5% światowych komputerów, dlatego hakerzy się tak specjalnie nie spieszyli...Ale 5%, które ma masę kapusty najczęściej. Skoro Mac kosztuje 2x tyle co pecet...Łakomy kąsek co?

 • babaqba

  0

  "Czyżby Apple wynalazło codzienną aktualizację bazy zagrożeń?"

  Ty nie masz fobii, to zwykłe kukunamuniu. Może to się leczy? Warto próbować... :)

 • bothunterspl

  0

  Jedno uniwersalne złośliwe oprogramowanie dla wielu systemów?

  bothunters.pl/2011/05/18/jedno-uniwersalne-zlosliwe-oprogramowanie-dla-wielu-systemow-operacyjnych/

 • iluwatar

  0

  Apple has prepared for this eventuality by including automatic daily updates of malware definitions with the software update, enabling it to quickly deploy protection as new variants and entirely different pieces of malware surface. Consequently, Apple should be able to respond to the new threat relatively quickly, although the speed with which the new variant appeared suggests that those responsible for the malware will not be going away easily.

  Czy szykują pozwy lub jaką technologie wykorzystają mało mnie to interesuję, ważne że moje dane mają być bezpieczne. Mam pytanko kiedy kolega skanował swój pecet antywirusem (jeżeli nie korzysta z maca) ja po czterech latach zrobiłem to raz dla jaj.

 • ogrodnik.january

  0

  Czyżby Apple wynalazło codzienną aktualizację bazy zagrożeń? Oj, to szykują się pozwy dla producentów oprogramowania antywirusowego, którzy stosują tę innowacyjną technologię....

  www.applefobia.blox.pl

 • iluwatar

  0

  U i znowu autor nie doczytał informacji z zachodnich portali, gdyż Apple było przygotowane na taką ewentualność i może codziennie przesyłać nowe definicje kodu złośliwego oprogramowania za pomocą software update. Oj panie Urbanowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX