NATO z obawą patrzy na Internet

Projekt raportu o "erze informacyjnej" sporządzonego dla NATO, zwraca uwagę członków Sojuszu na zagrożenia związane z Internetem.

Raport to właściwie podsumowanie ostatnich wydarzeń z dziedziny internetowego bezpieczeństwa. Podkreśla, że Anonymous, kolektyw hackerów aktywistów może stać się poważnym zagrożeniem dla państw członkowskich, wskazuje na pojawienie się nowatorskich ataków bronią internetową - robakiem Stuxnet, i podkreśla rosnącą rolę Internetu w działaniach zbrojnych.

Według raportu, światowa sieć staje się "piątym teatrem działań wojennych" (po lądzie, powietrzu, morzu i przestrzeni kosmicznej) a Sojusz ma wiele w tej dziedzinie do nadrobienia. NCIRC - organizacja mająca się zajmować bezpieczeństwem NATO-wskich sieci wojskowych nie osiągnęła jeszcze pełnej zdolności operacyjnej, brak też jasnej polityki na temat dozwolonej reakcji na ataki internetowe.

Całość projektu raportu dostępna jest na stronie NATO (strona w języku angielskim).

Więcej o:
Komentarze (1)
NATO z obawą patrzy na Internet
Zaloguj się
  • chron_07

    0

    powinni się martwić. włamali się do RSA, włamali się do Lockheed-Martin, włamali się do gmaila. sposoby nieważne- głupota użytkowników, niedociągnięcia administratorów. bezpieczeństwo jest krok za hakerami
    ---------------------
    wszystkootelekomunikacji.blogspot.com/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX