Możesz mieć swój własny plecak odrzutowy (za 100 tys. dolarów)

Mieszkaniec Nowej Zelandii pracował nad nim od blisko trzydziestu lat. W końcu udało mu się jednak skonstruować działający plecak odrzutowy.

Glenn Martin rozpoczął prace nad swoim plecakiem odrzutowym w latach 80. ubiegłego wieku. Dopiero w zeszłym miesiącu udało mu się jednak skonstruować prototyp urządzenia, które wzbiło się w niebo z manekinem za sterami (plecak kierowany był zdalnie z ziemi). Gdy przyszedł sukces, był to jednak sukces pełną gębą. Plecak odrzutowy napędzany dwoma silnikami V4 wzbił się na wysokość 1500 metrów.

Teraz, Martin planuje rozpocząć produkcję latającego sprzętu. Na początku chce sprzedawać je służbom ratowniczym. Obiecuje jednak, że w przyszłym roku powinien także udostępniać je klientom indywidualnym. Cena jednego plecaka to 100 tys. dolarów. Każdy z nich posiada zbiornik na benzynę, który po zatankowaniu do pełna pozwala latać na ziemią przez 30 minut.

Więcej o:
Komentarze (7)
Możesz mieć swój własny plecak odrzutowy (za 100 tys. dolarów)
Zaloguj się
 • marco441

  Oceniono 1 raz 1

  Też mi coś... Tytus, Romek i A'Tomek już w latach 60-tych XX wieku na takich latali!

 • atuanu

  0

  Zgadzam się z marco441 Tytus, Romek i A'Tomek mieli plecaki a nawet wannolot , niech to pobiją cwaniaczki z Nowej Zelandii...!

 • malvision

  0

  kupmy go kretynofilowi i zdalnie odpalmy... ;)

 • cree-is-me

  0

  Co znaczy według autora "klasyczne paliwo"? Węgiel kamienny? ;)
  Fajne urządzenie, tylko cenowo troszkę drogie - a szkoda :)

 • scoiatael88

  0

  po pierwsze on nie ma silnika odrzutowego tylko 2 śmigła, po drugie już zdaję się w 2008 latał nim człowiek. www.youtube.com/watch?v=kLccl_NWDQE&feature=related

 • tomek.54321

  0

  Hahaha, jak w bajkach albo grach :D Ja chce taki!!!

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com

 • starydziat

  0

  Szkoda, że nie pokazaliście filmu, było by widać że to plecak wentylatorowy. No ale w końcu co to za różnica dla działu technologie ? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX