Wreszcie jest! Integrator Facebooka i Google'a

Często korzystacie z przycisków "Lubię to!" i "+1" umieszczanych na stronach? Jeśli tak, to rozszerzenie "Like+1" przypadnie Wam do gustu.

Dwóch programistów, Ashkan Soltani i Brian Kennish, stworzyło rozszerzenie dla przeglądarek Firefox, Chrome, Safari oraz Internet Explorer 9, które łączy funkcję przycisków "Lubię to!" i "+1". Po jego zainstalowaniu pojawia się nowy przycisk, którego kliknięcie powoduje "zalajkowanie" przez nas strony i podzielenie się tą informacją ze znajomymi na Facebooku oraz jednoczesne zarekomendowanie strony poprzez użycie funkcji "+1", wprowadzonej jakiś czas temu przez Google. W ten sposób wyeliminowano potrzebę klikania w dwa przyciski oddzielnie, co zaoszczędza niewiele, ale zawsze trochę czasu.

"Like+1" nie tylko integruje funkcje Facebooka i Google, ale zapisuje również informacje na dysku, co pozwala na późniejsze wyeksportowanie oddzielnej historii dla "lajków" i "+1".

Rozszerzenie to może nie wprowadza jakichś rewolucyjnych zmian i osobiście nie widzę dużej potrzeby jego instalowania, ale jak zauważa Kennish - "w sieci mamy za dużo przycisków" - i z tym akurat trudno się nie zgodzić.

[za: TechCrunch]