Nie chcą zdjęć dzieci na Facebooku

To może być prawdziwa tragedia dla rodziców, którzy namiętnie chwalą się swoimi pociechami na Facebooku. Zakaz publikowania zdjęć dzieci może wejść wkrótce w życie.

Od razu uspokajam, o dziwo pomysł ten nie narodził się w naszym kraju, a w miasteczku Summit w stanie New Jersey. Władze tamtejszej szkoły chcą wprowadzić zakaz, który uniemożliwiałby rodzicom publikowanie w serwisach takich jak Facebook czy YouTube materiałów z udziałem dzieci. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia i filmy powstałe w trakcie różnych wydarzeń organizowanych przez szkołę, na których widoczne są grupki dzieciaków, których opiekunowie nie zawsze mają świadomość, że trafią one do sieci.

Z informacji opublikowanych przez serwis All Facebook wynika, że dyrekcja szkoły podjęła taką decyzje ze względu na wydarzenie, które miało miejsce zeszłego lata w Ringwood, również w stanie New Jersey. Mianowicie policja zatrzymała 63-letniego mężczyznę, który filmował kąpiące się dzieci. W trakcie przesłuchania okazało się, że starszy pan uznał dziewczynki w wieku 8-10 lat za seksowne. Dodatkowo pojawiły się obawy, że zdjęcia czy filmy z udziałem dzieci zamieszczane w sieci, mogą zostać wykorzystane przez porywaczy. Summit zamieszkują celebryci, jak i właściciele wielkich korporacji, czyli ludzie zamożni, istnieje więc ryzyko, że ktoś postanowi dobrać się do ich fortun wykorzystując do tego celu dzieci.

A jakie jest Wasze zdanie na temat umieszczania zdjęć i filmów z udziałem dzieci w serwisach społecznościowych? Czy uważacie, że jest to niebezpieczne dla samych pociech i może być dla ludzi z marginesu impulsem do działania?