W USA sprzedaż smartfonów jest już większa, niż zwykłych telefonów

W ciągu ostatnich 3 miesięcy w Stanach Zjednoczonych sprzedano więcej smartfonów, niż tzw. "zwykłych" telefonów.

Firma analityczna Nielsen przedstawiła wyniki ankiety, sprawdzającej zachowania konsumentów jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Okazuje się, że smartfony w USA stanowiły w maju 38% wszystkich telefonów. Za to 55% urządzeń które zostały nabyte w ciągu ostatnich 3 miesięcy przez Amerykanów to smartfony. Jest to spory wzrost w porównaniu do ubiegłego roku - wówczas sprzedaż smartfonów wynosiła 34%.

Najpopularniejszym systemem operacyjnym w USA wciąż jest Android. I to właśnie mobilnemu systemowi operacyjnemu Google'a należy przypisywać zwiększoną sprzedaż smartfonów. W końcu smartfony z Androidem można kupić w niskich abonamentach u operatorów, urządzenia są rozmaite, więc każdy znajduje coś dla siebie. Niesen zauważa jednak, że to nie Android przeżywa obecnie wzrost popularności - sprzedaż urządzeń z tym systemem jest stabilna - lecz Apple ze swoim iPhonem.

Możemy się więc spodziewać, że za kilka lat także u nas powoli "zwykłe słuchawki" będą wypierane przez smartfony. Może nawet prędzej, niż myślimy.