Ricoh kupuje Pentax - aparaty wracają do łask

Agencja Reuters poinformowała, że najprawdopodobniej Ricoh, jeden z największych producentów cyfrowych, wielofunkcyjnych urządzeń biurowych zakupi legendę rynku aparatów fotograficznych - Pentax.

Ostatnim razem Pentax zmienił właściciela w jeszcze w 2007 roku, kiedy Hoya Corporation zapragnęła pozyskać medyczne rozwiązania firmy, nie przykładając jednak zbyt dużej wagi do gałęzi fotograficznej.

Z informacji wynika, że reanimacją marki "cyfrowego obrazowania" Pentax zainteresował się Ricoh i zamierza odkupić ją od Hoya Corporation. Można się spodziewać, że nowy właściciel dołoży wszelkich starań aby przywrócić świetność marki. Informację tę potwierdza Ricoh, ogłaszając, że zamierza zadbać o obecność produktów Pentax na rynku konsumenckim.

Więcej o:
Komentarze (6)
Ricoh kupuje Pentax - aparaty wracają do łask
Zaloguj się
 • leppek

  Oceniono 1 raz 1

  Znów ktoś przepisuje Reutersa ale nie umie napisać o kwestiach najważniejszych.... zmieńcie sobie nazwę na gimnazju.pl zamiast gazeta.pl. Niczego nie zrozumieliście z depeszy Reutersa! 1. Ricoh i Hoya już potwierdzili zakup, odbędzie się w październiku. "najprawdopodobniej Ricoh" jest więc już nieprawdą a wy jesteście ponoć medium internetowym. 2. "Ostatnim razem Pentax zmienił właściciela w jeszcze w 2007 roku, kiedy Hoya Corporation zapragnęła pozyskać medyczne rozwiązania firmy, nie przykładając jednak zbyt dużej wagi do gałęzi fotograficznej." Styl jest porażająco koślawy! Po prostu okropnie!!! Gimnazjum! Poza tym jakie "medyczne rozwiązania". Co to wyjaśnia czytelnikowi? O czym mówi, że co robi firma Hoya? Medyczne rozwiązania? A można napisać, że Hoya dzięki przejęciu Pentaxa uzyskała prawa do nowoczesnych technologii - firma produkuje między innymi soczewki wewnątrzgałkowe, lupy chirurgiczne, ceramiki biologiczne. O ileż to jest pełniejsza informacja niż jakieś beznadziejnie głupie "rozwiązania medyczne". 3. Zdanie w depeszy Reutersa należałoby przetłumaczyć: "po przejęciu Pentaxa przez corporację Hoya wszyscy spodziewali się, że odsprzeda ona dział fotograficzny nabytej firmy". 4. Jaką "reanimacją!"!!!! Pentax ma się dobrze. Pentax jest obecny na rynku konsumenckim. A na jakim rynku jest - operacji bankowych? Autor wie co ma na myśli? Ja się jedynie domyślam. jakie "właściciel dołoży wszelkich starań" czy to jest gimnazjalna gazetka z jakiejś zapadłej dziury, czy ogólnopolski portal internetowy. 5. Kwota całej transakcji? 124 miliony dolarów. Reasumując: autor "artykułu" nie rozumie co napisał Reuters do tego pisze okropnym stylem, nie potrafi wyłuskać najważniejszych informacji i przekazać ich w jasny, klarowny sposób. ŻENUJĄCE!!!!!

 • apas13

  Oceniono 1 raz 1

  Pentax ma obecnie w ofercie lustrzankę semi-pro o najlepszym systemie obrazowania (rozdzielczość układu, rozpiętość tonalna) - tak o K-5 piszą zgodnie portale i pisma poświęcone fotografii. Ma też jedną z najlepszych lustrzanek segmentu EL - Pentaxa K-R. Ma też doskonały aparat "prawie" średnioformatowy, który w zestawie z obiektywem kosztuje poniżej 10 tysięcy funtów a to świetna cena jak na ten segment - mowa o Pentaxie 645D.
  Owszem, Pentax ma kilka słabości: choćby to, że te trzy konstrukcje... wypełniają ofertę dla ambitniejszych fotografów. System AF mógłby być nieco lepszy, obiektywy systemowe czasem są droższe od odpowiedników w innych systemach, niektórych popularnych zakresów Pentax nie ma (jak choćby 70 - 200 f'/2,8 do którego wiele osób jest przyzwyczajonych nawet na cropie. W to miejsce jest "cropowy" 50 - 135 f/2,8, ale czasem przydało by się nieco dłużej z tą przesłoną). Sytuację ratują producenci niezależni, zwłaszcza Sigma.
  Tak czy inaczej dział foto Pentaxa ma potencjał. Trochę brakuje konstrukcji FF, chciało by się legendarnego Pentaxa MZ-S w wersji cyfrowej albo cyfrowy system w stylu LX, o ile byłby tańszy od 645D... To mało prawdopodobne, bo prawdziwa kasa leży w segmencie dla amatorów, ale pomarzyć można...

 • badteddybear

  0

  Żeby coś utracić trzeba kiedyś mieć, więc z tą świetnością to pewna przesada. No chyba, że cofniemy się do Spotmatica i gwintu 42 mm ;)
  Pentax od lat jest firmą niszową, która oczywiście produkuje rzeczy ciekawe, lecz znajdujące niewielu amatorów. Mówię o lustrzankach, bo w kategorii kompaktów sprawy mają się dużo lepiej. Niestety, ta zasłużona firma, szczęścia do inwestorów specjalnie nie ma - wąpię, czy współpraca z Ricohem (który co i raz wyskakuje z jakimiś niedopracowanymi pomysłami )
  - coś tu pomoże.

 • czlowiek.epoki

  0

  znow gimbusy w akcji... "przywrocic swietnosc"? a kiedy Pentax te swietnosc utracil? nawiasem mowiac, czy autor ma jakies pojecie, czym zajmuje sie Hoya Corporation?

 • jami8

  0

  I pomyśleć że kiedyś Pentax nie zezwolił Ricohowi na użycie swojego interfejsu obiektyw <> body. (Dla młodszych - Ricoh też kiedyś robił aparaty foto, w tym lustrzanki).

  Trzymam kciuki za powodzenie - mam jeszcze schowany gdzieś Z1p...

 • longinus13

  0

  może wreszcie Pentax wzmocni swoja pozycję. będzie bardzo ciężko, bo największą pozycję i tak mają Canon i Nikon.Pentax jest niszowy ale ma swoje grono wiernych użytkowników.
  Polecam wiele informacji na temat fotografii na grupach dyskusyjnych: www.usenet.com.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX