Samsung wycofuje się ze sporu z Apple

Jak podaje serwis Bloomberg, Samsung wycofał złożony w amerykańskim sądzie pozew o odszkodowanie za naruszane przez Apple patenty należące do Samsunga.

To dość nieoczekiwany krok w sporze pomiędzy firmami. Najpierw Apple oskarżyło Samsunga o kopiowanie wyglądu swoich produktów, na co koreańska firma odpowiedziała pozwem o naruszone przez Apple patenty. Firma zażądała też od Apple ujawnienia w arbitrażu wyglądu swoich przyszłych produktów, aby Samsung mógł uniknąć przypadkowego podobieństwa.

Teraz pozew o naruszenie patentów został wycofany.

 

[za Bloomberg News]

Więcej o:
Komentarze (8)
Samsung wycofuje się ze sporu z Apple
Zaloguj się
 • ogrodnik.january

  Oceniono 1 raz 1

  @zeloran:

  A co Twoim zdaniem Samsung ukradł Apple? Prostokąt z zaokrąglonymi rogami? Apple ma patent i monopol na wszystko? Nie zastanowiłeś się nad tym, ile Apple "pożyczyło" od innych? Idee, programy, interfejsy, rozwiązania techniczne... nawet Smart Cover do iPada 2 zajumali małej firmie. Pisałem już o tym nieraz na blogu.

  Bronisz tych wydumanych praw Apple do wszystkiego, a zdziwisz się za parę lat, gdy ockniesz się w totalitarnym świecie Apple. Módl się, żebyś nie wyłysiał i osiwiał, bo Cię Steve zniszczy za kopiowanie swojego image'u...

  applefobia.blox.pl/html

 • kotek.filemon

  0

  "Byla to typowa akcja na odwrocenie uwagi przez zlodzieja przylapanego na kradziezy."

  www.androidal.pl/wp-content/uploads/2011/04/Samsungvs.Apple_-550x391.jpg

 • kaaarooll

  0

  Zamowienia Apple to okolo 5% calego biznesu Samsunga. Na pewno Samsung przez to wymiekl haha.

 • malvision

  0

  > Dlatego niektórzy idą drogą własnej pracy i pomysłowości (Apple, MS)

  Bo mi się zajady zrobią, zwłaszcza w przypadku MS. Interfejs Windows zerżnięty od Xerox. Bing korzystający z wyników Google. cała rodzina Win9x - częściowo zgapiona od IBM (OS/2) i tak dalej i tak dalej... Fajna ta "własna" praca i pomysłowość...

  > a inny drogą najmniejszego oporu, czyli nazwijmy rzecz po imieniu - złodziejstwa( gugiel, Samsung).

  masz dowody rzekomego złodziejstwa gugiela?

 • zixav

  0

  zeloran ja bym się zastanawiał nad tym złodziejstwem, a trzeba zacząć od tego czym jest patent(nie będzie w tym miejscu regułki, raczej historia), patent to robak niszczący rozwój, swego czasu patenty wynaleziono by pomóc młodym wynalazcą wejść w rynek(w tamtych czasach kradzenie pomysłów było na porządku dziennym), teraz zaś to największa przeszkoda, jak powiedziałem robak niszczący młodych i pomysłowych, bo co mogą zrobić jak po wymyśleniu czegoś okazuje się, że choćby przypadkiem użyto jakiegoś elementu opatentowanego przez kogoś innego, nowa firma chcąca produkować, np. telefony nie ma szans bo niemal wszystko jest opatentowane, po prostu rozbije się o wielką ścianę ogromnych korporacji, teraz nie ma kradzenia pomysłów bo niemal wszystko zostało wymyślone(i o zgrozo opatentowane), tworząc nowy produkt trzeba by chyba z rok poświęcić na przejrzenie wszystkich patentów i wymyślić(o ile to możliwe) zastępstwa do nich, a to niemożliwe.
  Powinni zrezygnować z patentów(choć zdaje się to niemożliwe).

 • miloni

  0

  Apple zagroził, że nie będzie zamawiał podzespołów u Samsunga i koreańczycy wymiękli. Ot i cała tajemnica.

 • zeloran

  Oceniono 2 razy -2

  @zixav
  Prawo patentowe na pewno wymaga jakiś zmian ale raczej ewolucyjnych a nie rewolucyjnych.
  Jedno jest pewnie, bez patentów w ogóle, rozwój świata zostałby zatrzymany a my znależlibyśmy się w średniowieczu. Wyobraź sobie, że przestają obowiązywać patenty na leki.
  Wprowadzenie nowego leku na rynek to koszt rzędu jednego MILIARDA $. Dostaje on ochronę patentową na jakieś 10 lat i przez ten czas musi na siebie zarobić. Bez patentu nasza rodzima Polfa sprzedawałaby go za pół ceny bo produkcja i dystrybucja to ułamek ceny sklepowej. Chyba nie muszę dodawać, że taki Pfizer zbankrutowałby w ciągu kilku lat a cały przemysł farmaceutyczny stanąłby w miejscu.
  Rynek technologii rządzi się trochę innymi prawami ale dlaczego firmy, które wydały na R&D miliardy dolarów miałyby oddawać owoce swoje pracy zupełnie za darmo? Prawdą jest, że wojny patentowe są często groteskowe, głównie z powodu trolli patentowych.
  Nowa firma, która zechciałaby produkować telefony jak najbardziej ma na to szanse i możliwości. Dzisiaj jest to dużo łatwiejsze niż 10 lat temu bo wszystko składa się z gotowych klocków produkowanych i składanych w Azji. Opłaty patentowe też nie są jakoś specjalnie wielkie np każde urządzenie z androidem płaci około 5 $ do kasy MS.
  Nie zgodzę się też ze stwierdzeniem, że wszystko już zostało wymyślone. Popatrz np na nowy system mobilny Microsftu - jest zupełnie inny niż wszystko na rynku. Dlatego niektórzy idą drogą własnej pracy i pomysłowości (Apple, MS) a inny drogą najmniejszego oporu, czyli nazwijmy rzecz po imieniu - złodziejstwa( gugiel, Samsung).

 • zeloran

  Oceniono 5 razy -3

  Nie wiem co w tym dziwnego? Przeciez kontrpozew Samsunga byl od samego poczatku absurdalny. Byla to typowa akcja na odwrocenie uwagi przez zlodzieja przylapanego na kradziezy. Dodatkowo Apple dostalo ostatnio patent na multitouch oraz kupilo za 4.5 miliarda $ patenty od zbankrutowanego Nortela (wraz z MS i RIMem) , co jeszcze bardziej oslabilo sytuacje Samsunga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX