Nokia wychodzi z Japonii

Po zamknięciu części swych sklepów internetowych, Nokia zamierza całkowicie wyjść z Japonii.

Zaskakującą informację podał japoński dziennik Nikkei. Jego redakcja twierdzi, że Nokia może się całkowicie wycofać z Japonii do końca sierpnia tego roku. Ma tu chodzić zarówno o obecność w Sieci jak i sklepy działające w tamtejszych miastach. Z Kraju Kwitnącej Wiśni wycofa się także należąca do Nokii marka Vertu, która swe salony ma w tokijskich dzielnicach Ginza i Shibuya. Osoby posiadające telefony Nokii u japońskich operatorów, po wygaśnięciu kontraktów, nie będą mogły przedłużyć umów bez wymiany urządzenia. Biuro fińskiej firmy w Tokio działać ma do końca roku, by zajmować się obsługą klienta.

Wiadomość ta, to kolejna informacja na temat "biznesowych cięć" Nokii. Kilka dni temu donosiliśmy o zamknięciu części sklepów internetowych firmy.

Więcej o:
Komentarze (5)
Nokia wychodzi z Japonii
Zaloguj się
 • milosniktrojki

  Oceniono 1 raz 1

  Czas przeskoczyć z Symbiana na Androida.

 • gnago

  Oceniono 1 raz 1

  to kolejny fakt dowodzący debilizmu manago nowego porządku. Owszem Nokia w porównaniu z tamtejszymi produktami konkurencji wypada bladziutko i siermiężnie: jak wóz drabiniasty do śmigłowca. Ale to konsekwencja decyzji firmy sprzed kilku lat.

  Albo próbujemy dorównac konkurencji albo oferujemy czyste telefony - niszowe

 • wmc-33

  Oceniono 1 raz 1

  Pomijając już zostawienie na lodzie klientów, nawet nielicznych, ucieczka z Japonii tego typu firmy, to jak wielkie ogłoszenie "Jesteśmy do bani". Nokia zdycha.

 • soyokaze

  0

  Wiecie, gdzie jak gdzie, ale w Japonii, to akurat mają sto razy lepsze telefony niż u nas, czy w usa, także nikt po ŻADNEJ europejskiej czy innej zewnętrznej marce nie będzie tam płakał. Nokie sprzedawali tam tylko ze względu na modę - Vertu.

 • nadstulejnik_etatowy

  Oceniono 1 raz -1

  "Ale to konsekwencja decyzji firmy sprzed kilku lat."

  tzn?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX