Magiczne Lustro Intela uprości zakupy online

Nigdy nie dostaniemy już ubrań w złym rozmiarze?

Naukowcy z Intel Labs chcą nam pomóc w kupowaniu ubrań online. Ich nowy projekt - Magiczne Lustro - ma sprawić, że ubrania nabywane w sieci, przymierzymy przed ich otrzymaniem w paczce. Ma to być możliwe dzięki trójwymiarowemu, wirtualnemu awatarowi. Ten model ludzkiego ciała może odwzorować praktycznie każdą sylwetkę. Stworzono go w oparciu o skany prawdziwych ludzi. Wygląd awatara można określić za pomocą sześciu parametrów takich jak wzrost, waga, obwód bioder i klatki piersiowej czy długość nóg i odległość piersi od podłoża. Następnie model ten można wykorzystać do przymierzania ubrań w sieci. Co ciekawe, Magiczne Lustro można obsługiwać gestami, za pomocą mechanizmu znanego z kontrolera Microsoft Kinect. Obecnie, naukowcy Intela pracują nad stworzeniem jak najbardziej realistycznych awatarów, które otrzymają unikalne twarze i fryzury. Być może będą one także mogły spacerować po wirtualnych wybiegach.

O ile cały pomysł brzmi nieźle, to niestety amerykańska korporacja nie zdradziła, kiedy można się spodziewać premiery jego ostatecznej (albo chociaż testowej) wersji.

Więcej o:
Komentarze (1)
Magiczne Lustro Intela uprości zakupy online
Zaloguj się
  • leppek

    0

    No! świetnie napisana notka. Gdzie schowaliście gimnazjalistów? Jakoś od trzech dni wszystko jest pisane bardzo fajnie. Nareszcie, do cholery! ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX