Facebook utrudnia eksportowanie listy przyjaciół do Google+

Czy w świecie wirtualnym rywalizacja może jeszcze odbywać się na zasadach "fair play"?

Wygląda na to, że Zuckerberg przestraszył się konkurencyjnego serwisu Google+ i zamierza skorzystać ze wszelkich możliwych środków, aby zatrzymać użytkowników u siebie. I chociaż giganci od dawna walczą między sobą, to poważnie zaczęło się robić w momencie, gdy zablokowano możliwość eksportowania kontaktów z Gmail na Facebooka. Pisaliśmy już między innymi o tym, że firma Zuckerberga wynajęła agencję PR, aby ta rozsiewała plotki mające szkodzić wizerunkowi Google. Konflikt ten trwa do dzisiaj i nic nie wskazuje na to, aby został zażegnany w najbliższym czasie.

Jeszcze kilka dni temu posiadacze przeglądarki Chrome mogli bez większych problemów eksportować listę przyjaciół z Facebooka do serwisu Google. Teraz nie jest to już takie proste.

Rozszerzenie Facebook Friend Exporter, autorstwa Mohameda Mansour, wykorzystywało adresy e-mail umieszczone w profilach użytkowników, do dodawania ich do listy Google+. W odpowiedzi Facebook zaczął usuwać adresy e-mail z profilów znajomych, co automatycznie doprowadziło do sytuacji, w której wspomniane rozszerzenie przestało działać.

Na szczęście Mohamed nie zamierza odpuścić i już niedługo wypuści nową wersję dodatku, który wykorzystując inne metody ponownie pozwoli na przenoszenie kontaktów. Żeby wszystko było jednak jasne - nie można potępiać Facebooka za tego typu działania, ponieważ inne firmy również stosują podobne praktyki w walce z konkurencją.

[za: SlashGear]

Więcej o:
Komentarze (5)
Facebook utrudnia eksportowanie listy przyjaciół do Google+
Zaloguj się
 • chemec

  Oceniono 1 raz 1

  Google też nie bez powodu zablokował facebook'a. Google nadal pozwala na eksport na wiele sposobów, FB nie.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tam jestem na etapie zwijania się i z gmaila i z facebooka...

 • pudel.z.guadelupy

  0

  Straszne. Samobójców proszę o zapisanie mi majątku.

 • kukok

  Oceniono 1 raz -1

  to jest w ogóle skandal i tak nie powinno być!
  niech ktoś coś wreszcie z tym zrobi!
  No nich zrobi!

  srecenzje.blox.pl/2011/07/3D-Transformers-3.html

 • zaskoczony360

  Oceniono 1 raz -1

  Rok temu Google zablokowało możliwość pobierania adresów z GMaila do Facebooka. Trzeba było ręcznie kopiować adres po adresie by zaprosić swoich znajomych. Teraz Facebook blokuje migracje w drugą stronę.

  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX