"Niesamowite" nowości Facebooka

Zapowiedź "niesamowitych" zmian w Facebooku krążyła w Internecie od kilku dni. Dzisiaj szef Facebooka wraz z współpracownikami zaprezentowali nowe funkcje; zdumiewająco podobne do tego co oferuje Google Plus.

Wstępem do prezentacji nowych funkcji była informacja o przekroczeniu liczby 750 milionów użytkowników Facebooka, a wszyscy użytkownicy zamieszczają tam ponad cztery miliardy wpisów dziennie. Jednocześnie szef Facebooka zaznaczył, że to co ma dzisiaj do pokazania to pierwsze, ale nie ostatnie rezultaty dwumiesięcznego maratonu programistycznego i niedługo zaprezentowane zostaną następne nowe funkcje Facebooka.

Pierwszą nowością jest miejsce nazwane Download Your Information (pobierz swoje informacje) z którego można pobrać archiwum z wszystkimi informacjami, jakie zamieściliśmy na swoim koncie: zdjęciami, wpisami, czy notatkami.

Druga nowość to nowy panel zarządzania aplikacjami w którym można sprawdzić kiedy aplikacja korzystała z naszych danych osobowych, zmienić jej prawa dostępu, czy odinstalować ją ze swojego konta.

Trzecia i najważniejsza zmiana, to udostępnienie rozmów grupowych i wideo w Facebook Chat. To zmiana celująca w konkurencję - Google od dawna oferowało tekstowe czaty grupowe, oraz rozmowy głosowe i wideo w Google Talk, a także grupowe rozmowy wideo w Google Plus. Teraz także użytkownicy Facebooka będą mogli kilkoma kliknięciami po instalacji wtyczki rozmawiać ze swoimi przyjaciółmi twarzą w twarz.

Rozmowy wideo oparte są na technologii Skype. Zuckerberg podkreślił, że firma dąży w kierunku zbudowania platformy, na której inne firmy będą oferować swoje usługi, a nie próbuje robić wszystkiego samodzielnie. To przytyk w kierunku Google.

Aby uaktywnić facebookową wideokomunikację, wystarczy - mając konto na Facebooku - wejśc na stronę usługi, wybrać z listy kontaktów znajomego z którym chcemy się porozumieć, a kiedy otworzy się okienko czatu - kliknąć w ikonę kamery.

Firma pracuje też nad wzbogaceniem funkcji Grup, ma pojawić się możliwość tworzenia tajnych grup i grup na zaproszenie, oraz wspólnej współpracy nad dokumentami. Grupy uzyskają też możliwość łatwej komunikacji za pomocą czata i wiadomości grupowych, analogicznych do list dyskusyjnych.

Całą konferencję obejrzeć można poniżej.

Więcej o:
Komentarze (23)
"Niesamowite" nowości Facebooka
Zaloguj się
 • monkeysoundsystem

  Oceniono 3 razy 3

  obciach - nie obciach, tak czy inaczej jest to strata czasu i zawracanie dupy.

 • jack_real_deal

  Oceniono 11 razy 3

  konto na FB to nie obciach. obciach to moze być sposób w jaki z niego korzystasz. a zawsze jest pocieszenie - prędzej czy później wszyscy wsadzą ciebie do ukrytych i będziesz pisał sam do siebie.

 • zaskoczony360

  Oceniono 2 razy 2

  Sciąganie własnego profilu na dysk nie jest nowością. Zawsze było dostępne z menu ściągnięcie w postaci pliku ZIP wszystkich swoich danych.

  No ale to dobrze ze zaimplementowali chat wideo wspólnie ze Skype. Firma ta od lat jest liderem na rynku rozmów wideo i wątpię by się to zmieniło. Zawsze istniało sporo komunikatorów z wideo np: Gadu-Gadu, Google Talk itp ale ich jakość była beznadziejna.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze większym obciachem od posiadania konta na FB jest podniecanie się nowościami na FB i pisanie o tym artykułów...

 • black_lutti

  Oceniono 1 raz 1

  Spędzanie życia na Fejsbuku to jeszcze większy obciach niż kiedyś spędzanie czasu na Naszej Klasie !
  Jeden pusty idiota pisze że mu się właśnie pierdło niechcący w burze szefa a w ciągu 2 godzin 50 pustaków nie mających nic ciekawego do roboty klika "Lubię to" !

 • bartek8987

  Oceniono 1 raz 1

  jednym słowem na FB zostanie wprowadzone to co na zwykłym internecie jest już od dawna (np. grupy dyskusyjne)

 • test12340

  Oceniono 1 raz 1

  W artykule znajduje się jakieś nagranie wideo z przed roku lub starsze a nie konferencja jakie miała miejsce wczoraj. Elementy które są tam prezentowane pojawiły się w 2010r :)

  Nic więc dziwnego że słowo "niesamowite" jest w cudzysłowie skoro autor zobaczył starą konferecję z zapowiedzią co pojawi się w 2010r.

  Niezła wpadka :)

 • acucell

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomnieli dodac, ze to facebook ma silnego mocodawce, ktory na poczatku pomagal mu w rozreklamowaniu serwisu. Role i cele tego mocodawcy czyli CIA chyba nie musze tlumaczyc

 • myszvolvo

  Oceniono 13 razy 1

  >"Czy nie uwazacie ze posiadanie konta na FC to taki obciach jak N-K?"

  Większy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX