Chcęto: steampunkowy sejf w kieszeni

Styl steampunka to połączenie 19-wiecznej estetyki i 21-wiecznej technologii, popularna obecnie wśród internautów. Niezależni artyści tworzą przedmioty - maski, stroje, biżuterię czy laptopy utrzymane w tej estetyce.

Cryptex  to urządzenie wymyślone przez Dana Browna, autora bestsellerowego "Kodu Leonarda Da Vinci". To mechaniczna skrytka zabezpieczona kodem literowym która przy próbie otwarcia bez ustawienia właściwego kodu zniszczy zawartość.

Projekt Rosjanina ukrywającego się pod pseudonimem "tarator" nie niszczy swojej zawartości, ale też nie ukrywa starożytnych tajemnic. To projekt obudowy pendrive USB zamykanej kodowym zamkiem. Tylko po ustawieniu właściwej numerycznej kombinacji pięciu pierścieni można wyjąć pendrive ze środka i podłączyć do komputera.

Cryptex wykonany jest z mosiądzu, składa się z zewnętrznej tulei dookoła której obracają się mosiężne numerowane pierścienie, oraz wewnętrznej obudowy pendrive którą można wysunąć tylko po właściwym ustawieniu pierścieni.

Nie można go kupić a szkoda, jednak post na blogu steampunk.ru wspomina, że jest to projekt na zamówienie i o następnym projekcie tego typu, może pendrive - cryptexy trafią jeszcze na rynek.

Więcej o:
Komentarze (4)
Chcęto: steampunkowy sejf w kieszeni
Zaloguj się
 • dexterek011

  Oceniono 2 razy 2

  > Styl steampunka to połączenie 19-wiecznej estetyki i 21-wiecznej technologii

  Chyba nie bardzo. Steampunk przedstawia alternatywną świat, co by było, gdyby nie było elektryki i elektroniki, a zamiast tego trzebaby sie zadowolic czystą mechaniką.

 • herbatnick

  Oceniono 1 raz 1

  @dexterek011

  Nie da się jednak ukryć, że najczęściej akcja steampunkowych książek czy filmów rozgrywa się w takim niby XIX wieku, czyż nie? I taka wiktoriańska estetyka sama się nasuwa na myśl kiedy człowiek słyszy o steampunku.

 • filesharing

  Oceniono 1 raz -1

  Od razu jak tylko zobaczyłem to cudeńko przyszedł mi na myśl kryptex z Kodu leonarda da Vinci. Dopiero później doczytałem co mogło zainspirować twórcę. Fajny gadżet.
  www.usenet.com.pl

 • witek7205

  Oceniono 6 razy -6

  Badziew. Do niczego nie służy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX