Nowa moda: załóż na siebie... telewizor

Załóż na siebie telewizor, a i tak nie będziesz pierwszy. Pewien Amerykanin uszył stworzył dla siebie strój z 60" telewizora LED na festiwal artystyczny.

A dokładniej - telewizor został "wszyty" w płaszcz laboratoryjny, a LED-owy panel nie jest sztywny, lecz elastyczny (co pewnie wpływa na wygodę noszenia). Można na nim odtwarzać programy telewizji amerykańskiej, lub podpiąć własnego iPoda czy odtwarzacz DVD. Za poprawne działanie stroju odpowiadają obwody, umieszczone na biodrach i na ramionach.

Fot. Terry Nordbrock

Sam wyświetlacz został podzielony na elastyczne pasy i połączony masą kabli i jeszcze większą ilością taśmy samoprzylepnej. Zasilanie zapewniają dwie baterie (11,1V). Rozwiązanie takie ma jednak swoje wady - baterie wyczerpują się już po godzinie.

Płaszcz uświetnić ma festiwal artystyczny Burnning Man, który każdego roku odbywa się w Nevadzie. Więcej informacji na temat płaszcza znajdziecie na stronie performera.

Więcej o:
Komentarze (1)
Nowa moda: załóż na siebie... telewizor
Zaloguj się
  • filetrybny

    Oceniono 1 raz 1

    Fajne ale jako jednorazowy gadżet na jakieś przyjęcie.Jako rzecz codziennego użytku w ogóle sie nie przyjmie.Fajnie wiedzieć przynajmniej że coś takiego jest technicznie możliwe(apolandia.com )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX