Przenoszenie kontaktów z książki adresowej do G+ już wkrótce

W ostatnich dniach dosyć często poruszany jest temat dodawania kontaktów do nowej usługi Google. Firma robi wszystko, aby nam to ułatwić.

Wspominaliśmy już nie raz, że Facebook od jakiegoś czasu dokłada wszelkich starań, byle tylko utrudnić swoim użytkownikom przenoszenie kontaktów do serwisu Google+. Na szczęście internet to kopalnia wiedzy, wystarczy więc trochę poszperać, aby znaleźć instrukcje, jak przenieść swoich znajomych z jednego serwisu do drugiego, np. przy pomocy Yahoo! Wiadomo, zajmuje to odrobinę więcej czasu i tak naprawdę nie o to chodzi, aby tego typu rzeczy robić metodami "naokoło", ale w takiej sytuacji zostaliśmy postawieni, trzeba sobie jakoś poradzić.

Tymczasem Google stara się, aby użytkownikom nowej usługi zapewnić jak najwięcej możliwości szybkiego i łatwego dodawania nowych znajomych. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie nowa funkcja, która pozwoli na przenoszenie kontaktów z książek adresowych - muszą one być zapisane w formacie CSV lub vCard. Podczas importowania kontaktów do Google+, zostaną przeniesione tylko te kontakty, które umieścimy w swoich kręgach, nie trzeba więc obawiać się o to, ze powstanie bałagan.

Co prawda, opcja przenoszenia kontaktów z książki adresowej do usługi Google powinna być dostępna już na starcie, ale lepiej późno niż wcale. Dobrze, że G+ się rozwija, prawdziwy sukces nastąpi jednak w momencie, gdy w końcu uda się przenosić kontakty bezpośrednio z Facebooka. Jakby na to nie spojrzeć, wiele osób właśnie tam ma rozbudowana listę znajomych. Oczywiście zawsze można skorzystać z metody "naokoło".

[za: SlashGear]