Latające samochody nadjeżdżają (nadlatują?)

To nie żart. Prawdziwi zawodowcy zbudowali samochód, który potrafi wzbić się w powietrze.

Model 367 BiPod to konstrukcja firmy Scaled Composites. To właśnie ona odpowiada za maszyny, którymi Virgin Galactic będzie woził ludzi w kosmos - SpaceShipTwo oraz WhiteKnightTwo. Latający samochód rzeczywiście wzbił się już w powietrze, choć niestety obecnie nie ma jeszcze planów związanych z jego sprzedażą. Scaled Composites póki co sprawdza, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyło ich dzieło.

Model 367 BiPod to pojazd hybrydowy. Dwumiejscową maszynę prowadzi się z lewej kabiny, kiedy pełni funkcję samochodu, a z prawej, kiedy ma się wzbić w powietrze. Posiada ona dwa silniki spalinowe o pojemności 450cc każdy oraz akumulatory litowo-jonowe, które ładowane są w trakcie lotu. Lecąc z prędkością 160km/h, BiPod może przebyć ponad 1200 kilometrów. Poruszając się po ziemi, może natomiast przebyć 1320 kilometrów po zatankowaniu do pełna lub 56 kilometrów dzięki silnikowi elektrycznemu.

Przeczytaj także: Unia Europejska chce latającego samochodu.

Model 367 BiPod czyli latający samochód

Więcej o:
Komentarze (14)
Latające samochody nadjeżdżają (nadlatują?)
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce będzie musiał mieć homologację na uderzenie skrzydłem w brzózkę... I na heloodporność...

 • ffamousffatman

  0

  @hydrograf:
  Wielka postneopastafariańska unifikacja ewokreacjonistyczna mówi, że świat powstał w zeszły czartek a. 17 kw. ub. roku. Został stworzony razem z przeszłością umieszczoną w książkach, muzeach i wspomnienioach i od tej pory ewoluuje gwałtownie. Przeszłość teź. Odkrycie Ameryki, mające z dużym prawdopodobieństwem miejsce przed zeszłym czwartkiem, też ewoluuje. Znamy co najmniej dwa przypadki zapomnienia odkrycia Ameryki jako efektu ewolucji przesłości - przez Indian i przez Eskimosów. Jeżeli w wyniku ewolucji zapomnimy ostatniego odkrycia odkrycia Ameryki, niewykluczone, że odkryjemy ją na nowo. Choć, z drugiej strony, jeżeli już znamy Amerykę nie mamy potrzeby jej odkrywania.
  ...
  Pees czyli ciekawostka: Fakt historyczny potrafi ewoluować lokalnie. Np. Włosi o wiele wcześniej odkryli odkrycie Ameryki przez Kolumba niż Hindusi.

  Pees2 czyli ciekawostka bez związku: Tak samo ewoluuje sprawa mojego praprapra-praojca Bolesława Chrobrego (choć niewykluczone, że i on miał ojca) - jutro może się okazać, że moim przodkiem był Jesügej.

 • mikelondon

  0

  Tjaa - kolejny przerobiony bombowiec :)

 • ffamousffatman

  0

  Najnowsza i ostatnia, jak zapowiadają, konstrukcja Burta "Żywej Legendy" Rutana.

 • remo29

  0

  > Poruszając się po ziemi, może natomiast przebyć 1320 kilometrów po zatankowaniu do pełna lub 56 kilometrów dzięki silnikowi elektrycznemu.

  No duża buźka. Przeleci tysiąc km i stanie w piz.du w korku z lotniska.
  Niektórzy powinni przestać wdychać opary przy mieszaniu epoksydów...
  --
  parada karzełków

 • hydrograf

  0

  Co za news!!! Jakieś 50 lat temu słyszałem podobny.... A pierwsze "latające samochody" powstały jakieś 80 lat temu. Ciekawe czy dożyję newsa o odkryciu Ameryki?

 • turrek

  0

  A gdzie film z lotu i czy słychać strzały w 1:27'?

 • popijajac_piwo

  0

  Swoją drogą ile zestawów opon trzeba mieć, żeby rzeczywiście przejechać tym te 1320 km...

 • noducks

  0

  nie plywa? kicha :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX