Pływające elektrownie wyruszą w morze?

Morza szum, ptaków śpiew i prąd jest.

W nowym projekcie Andre Sharona, nie wspomina się niestety o ptakach. Wiele wspólnego ma z nim jednak szumiące, falujące morze. To ono wytwarzać ma energię elektryczną, która zbierana będzie dzięki specjalnym statkom. Jednostki o długości 50 metrów mają być wyposażone w kilka specjalnych boi, wytwarzających energię elektryczną dzięki falującemu morzu. Energia ta jest magazynowana w akumulatorach zamontowanych na pokładzie jednostki. Mają one mieć możliwość przechowania maksymalnie 20 megawatów, a czas ich ładowania to przynajmniej dwadzieścia godzin. Niestety, o ile projekt wygląda interesująco, to do jego twórcy póki co nie zgłosił się jeszcze nikt zainteresowany budową pływającej elektrowni. Warto jednak podkreślić, że same ramiona można zamontować na już istniejących statkach.

Więcej o:
Komentarze (8)
Pływające elektrownie wyruszą w morze?
Zaloguj się
 • incipit

  Oceniono 2 razy 2

  Zatrudnijcie kogoś kto skończył czwartą klase podstawówki, albo wyślijcie tam w trybie ekstraordynaryjnym redachtorów.

  Nie da się magazynować megawatów.

 • jabo23

  Oceniono 1 raz 1

  Nieuku, megawatów nie da się magazynować!!!
  Zajrzyj do podręcznika fizyki ze szkoły podstawowej - i nie pisz głupot na przyszłość.

 • figlik-net

  0

  Jest to pomysł na ekologiczne poruszanie się statków , żagle , prądy wodne . Spalanie paliw płynnych przestanie się opłacać z uwagi na ich brak w przyszłości . Teraz kupuje się spala i tak w kółko . Ale jak to zaniknie to co pozostanie kolektory słoneczne itp .

 • figlik-net

  0

  Elektrotechnika to bardzo nowoczesna technika - pozwala generować prąd stały , lub zmienny i energia elektryczna może być przechowywana w akumlatorach , kondensatory o takiej mocy były by wielkości 1 000 takich statków a i to mogło by być za mało .

 • figlik-net

  0

  akumlatory mają ampero godziny , ale przetwornice prądu stałego na zmienny produkują waty , lub Megawaty . Im większa przetwornica tym większe moce . Te boje pewno zamieniają prąd zamienny na stały , następnie odwotna sytacja zamienia na zmienny .

 • arme

  0

  Możliwe ale czy sensowne?
  Najważniejsze to to, że za pomocą statków nie ma to najmniejszego sensu, jak każde magazynowanie w akumulatorach. Natomiast stacjonarne instalację owszem nawet są ale na pewno nie są ekologiczne...

 • mariusz2010

  0

  Problem z magazynowaniem energii można rozwiązać budując na statkach, czy platformach wytwórnie wodoru, który można magazynować i przesyłać.

 • wmc-33

  0

  O tego rodzaju ekologii muszą pisać ludzie na określonym maksymalnym poziomie edukacyjnym. Po jego przekroczeniu człowiek staje się zbyt sceptyczny i traci wiarę w bajki. Dla redaktorów technologie.gazeta.pl jak widać nie jest to przeszkodą i chyba szybko nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX