Najpiękniejsze Ferrari to hybryda?

Samochody, które zapierają dech w piersiach.

Maszyny, które widać na zdjęciach, niestety nie wyjadą wkrótce na ulice miast i autostrady. A szkoda, bo są naprawdę piękne. Można jednak mieć nadzieję, że przynajmniej jeden lub dwa z pokazanych modeli, będą kiedyś spędzały sen z powiek wielbicielom motoryzacji. Póki co są to tylko prace, które wygrały konkurs Ferrari World Design Contest.

Ferrari Xezri

Włoska stajnia szukała w nim projektów "Ferrari dla Trzeciego Milenium". Zasady rządzące konkursem były proste. Ferrari przyszłości musi być hiperszybkie, hiperlekkie, hiperekologiczne i hipernowoczesne. Dużo tego hiper, ale przecież z tym kojarzy nam się włoska stajnia, prawda? Może dlatego, część przedstawionych projektów była maszynami hybrydowymi. I choć obecnie, być może nie wyobrażamy sobie takiego pojazdu ozdobionego charakterystycznym logo producenta, to w przyszłości, jego produkcja seryjna może stać się rzeczywistością.

Ferrari Cavallo Bianco

Pierwsze miejsce w Ferrari World Design Contest zajął trzyosobowy zespół z Hongik University w Seulu. Pokazali oni samochód, który nazwali Eternita. Drugie miejsce zajął projekt auta nazwanego Xezri. Jego twórcą jest Samir Sadikhov z Istituto Europeo di Design w Turynie. Na ostatnim miejscu na podium stanął natomiast model Cavallo Bianco stworzony przez studentów Royal College of Art w Londynie. Prace oglądał i oceniał między innymi sam Paolo Pininfarina, którego Pininfarina Group od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się wyglądem aut marki Ferrari.