5 rzeczy, które musisz wiedzieć o telefonie Samsung Galaxy Nexus

Samsung Galaxy Nexus to pierwszy telefon, który działa pod kontrolą systemu Android 4.0. Jest to też jedno z nielicznych urządzeń, w których oprogramowanie niweluje ewentualne wady sprzętu (takie, jak na przykład brak fizycznego przycisku aparatu).
Co trzeba wiedzieć o Nexusie Pierwszy smartfon z Androidem 4.0. Samsung Galaxy Nexus to pierwszy telefon, który działa pod kontrolą systemu Android 4.0. W sklepach trzeba za niego zapłacić spora sume - 2 tys. 299 zł. Samsung Galaxy Nexus to pierwszy telefon, który działa pod kontrolą systemu Android 4.0. Jest to też jedno z nielicznych urządzeń, w których oprogramowanie niweluje ewentualne wady sprzętu (takie, jak na przykład brak fizycznego przycisku aparatu). Samsung Galaxy Nexus jest bardzo zgrabny - wygodnie leży w dłoniach i nie wywołuje wrażenia kruchości, jak niektóre inne urządzenia z linii Galaxy (na przykład 7-calowy tablet Galaxy Tab). Galaxy Nexus jest lekki, ale nie bardzo lekki. Urządzenie działa niezwykle szybko - ekran nie "chrupie" i nie zacina się. A skoro już mówimy o ekranie, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że kolory są żywe i nasycone, a czcionka i napisy wyraźne nawet wtedy, gdy strona internetowa nie jest przybliżona. Samsung Galaxy Nexus kosztuje w sklepach 2299 zł. Dużo? Sporo, ale w porównaniu z innymi nowościami z najwyższej półki, które trafiają do sklepów nie jest najgorzej.

Samsung Galaxy Nexus jest bardzo zgrabny - wygodnie leży w dłoniach i nie wywołuje wrażenia kruchości, jak niektóre inne urządzenia z linii Galaxy (na przykład 7" tablet Galaxy Tab). Galaxy Nexus jest lekki, ale nie bardzo lekki. Urządzenie działa niezwykle szybko - ekran nie "chrupie" i nie zacina się. A skoro już mówimy o ekranie, to nie sposób nie wspomnieć o tym, że kolory są żywe i nasycone, a czcionka i napisy wyraźne nawet wtedy, gdy strona internetowa nie jest przybliżona.

Oto 5 rzeczy, które powinniście o nim wiedzieć. Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną telefonu.

UWAGA! Poniższy test to nasza subiektywna ocena.

Samsung Galaxy Nexus kosztuje w sklepach 2299 zł. Dużo? Sporo, ale w porównaniu z innymi nowościami z najwyższej półki, które trafiają do sklepów nie jest najgorzej.

Zapraszamy do galerii Samsunga Galaxy Nexus.

.

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zdjęcie Samsung Galaxy Nexus GT-i9250 czarny
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250 czarny
  • Rodzaj telefonu: Dotykowy
  • Aparat cyfrowy: 5 Mpx
  • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
  • WiFi
1 opinia

Podstawowe informacje o Samsung Galaxy Nexus GT-i9250 czarny

Przekątna ekranu 4,65 cala System operacyjny Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Parametry techniczne

Pamięć wbudowana 16 GB Pamięć RAM 1 GB
Procesor TI OMAP4460 (ARM Cortex A9) Częstotliwość procesora 1,2 GHz
Rozdzielczość ekranu 720 x 1280 Rodzaj akumulatora Li-Ion
Pojemność akumulatora 1750 mAh Czytnik kart pamięci Nie

Funkcje

Aparat cyfrowy 5 Mpx Dodatkowa kamera 1,3 Mpx

Komunikacja

WiFi Tak GPS Tak, A-GPS
Sieć GSM 850, 900, 1800, 1900 LTE Nie
WCDMA 850, 900, 1700, 1900, 2100

Parametry fizyczne

Wymiary 135,5 x 67,9 x 8,8 mm Waga 135 g