Motorola Xoom 2 - 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o tablecie

Motorola Xoom 2 Media Edition już od samego początku przyciąga uwagę nietypowym wyglądem. Symbolicznie ścięte rogi urządzenia i nietypowy rozmiar wyróżnia je spośród masy innych tabletów. Co jednak oprócz ciekawej stylistyki oferuje tablet Motoroli?
Nowy tablet Motoroli Motorola Xoom 2 - co powinieneś wiedzieć o tablecie. Motorola Xoom 2 Media Edition już od samego początku przyciąga uwagę nietypowym wyglądem. Symbolicznie ścięte rogi urządzenia i nietypowy rozmiar wyróżnia je spośród masy innych tabletów. Co jednak oprócz ciekawej stylistyki oferuje tablet Motoroli? Charakterystyczna dla Xooma 2, oprócz ściętych brzegów, jest także nietypowa wielkość ekranu. Motorola postanowiła poeksperymentować z formułą o przekątnej 8,2 cali i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Co tablet kryje w środku? Jak wynika z informacji producenta, Motorola Xoom 2 Media Edition działa w oparciu o system Android 3.2 i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2GHz. Ponadto, wewnątrz znajduje się także 16GB pamięci flash, dwie kamery (5 i 1,3Mpix), dość pojemny, bo aż 3900mAh akumulator, moduł WiFi/n i wspomagany GPS. Wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie. Póki co, nie należy zawracać sobie głowy szukaniem Xoom 2 u operatorów sieci komórkowych. W ofercie dwóch z czterech największych nadal dostępna jest pierwsza generacja tabletu Motoroli. Co innego w sklepach internetowych. Tam cena Xoom 2 Media Edition zaczyna się od około 1800 złotych i zatrzymuje się na poziomie nieco ponad 2200 złotych. Paradoksalnie, bez dopisku "Media Edition", czyli większy, bo aż 10,1 calowy model, kosztować będzie nawet o 200 złotych mniej. Może to być zarówno kwestia większej konkurencyjności na rynku dużych tabletów, jak i wahnięcia kursu walut. W tym wypadku jednak większy znaczy tańszy. Zupełnie odwrotnie ma się sprawa w kwestii serwisów aukcyjnych. Tam duży Xoom 2 zaczyna się od 1700 złotych, a z modułem 3G sięga nawet 2700 złotych. Mniejszy natomiast, czyli Media Edition, nawet z modułem 3G oscyluje wokół 2000 złotych.

Oto 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o tablecie Motorola Xoom 2 Media Edition. Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną telefonu .

UWAGA! Poniższy test to nasza subiektywna ocena.

Charakterystyczna dla Xooma 2, oprócz ściętych brzegów, jest także nietypowa wielkość ekranu. Motorola postanowiła poeksperymentować z formułą o przekątnej 8,2 cali i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Co tablet kryje w środku?

Jak wynika z informacji producenta, Motorola Xoom 2 Media Edition działa w oparciu o system Android 3.2 i dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,2GHz. Ponadto, wewnątrz znajduje się także 16GB pamięci flash, dwie kamery (5 i 1,3Mpix), dość pojemny, bo aż 3900mAh akumulator, moduł WiFi/n i wspomagany GPS. Wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie.

Ile wart jest tablet z amerykańskim charakterem? Na to pytanie odpowiemy prezentując 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem...

Dostępność

Póki co nie należy zawracać sobie głowy szukaniem Xoom 2 u operatorów sieci komórkowych. W ofercie dwóch z czterech największych nadal dostępna jest pierwsza generacja tabletu Motoroli.

Co innego w sklepach internetowych. Tam cena Xoom 2 Media Edition zaczyna się od około 1800 złotych i zatrzymuje się na poziomie nieco ponad 2200 złotych. Paradoksalnie, bez dopisku "Media Edition", czyli większy, bo aż 10,1 calowy model, kosztować będzie nawet o 200 złotych mniej. Może to być zarówno kwestia większej konkurencyjności na rynku dużych tabletów, jak i wahnięcia kursu walut. W tym wypadku jednak większy znaczy tańszy.

Zupełnie odwrotnie ma się sprawa w kwestii serwisów aukcyjnych. Tam duży Xoom 2 zaczyna się od 1700 złotych, a z modułem 3G sięga nawet 2700 złotych. Mniejszy natomiast, czyli Media Edition, nawet z modułem 3G oscyluje wokół 2000 złotych.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć tabletu Motorola Xoom 2 Media Edition .

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>
Kliknij, by obejrzeć galerię