Komentarze (70)
Bity chcą być darmowe
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • irowiec

  0

  Myślę, że chodzi tu o nakręcenie rynku tabletów, które przeciętnemu użytkownikowi są mało przydatne.

 • pantalonik666

  0

  Za gazete.pl nie zapłaciłbym nawet 1gr rocznie:) Za rzepę też.
  Internet to wygodne medium. Polskie wydawnictwa tego nie pojmują i zmuszają ludzi do instalowania debilnych drmów. Dla piratów obejście takiego wynalazku to żaden problem, dla uczciwego człowieka to spore utrudnienie.

 • mirafas

  0

  Ja chcę płacić, a nawet płacę - kupuję muzykę w Nokia Music Store, 7digital czy w Muzodajni. Niestety to tyle, bo np.polskich gazet na Androida jak na lekarstwo, iTunes muzyka droga a filmów nie ma za wiele i też drogie. Innych oferentów ze świecą szukać. Więc siłą rzeczy korzystam z darmowych - iplex.pl. Inna sprawa to zbyt wysoki VAT na książki elektroniczne - po zrównaniu z VATem na książki papierowe zacznę kupować e-booki. Proszę nie zwalać swojej nieudolności w sprzedawaniu własnych treści na "cwanych polaczków, którzy wolą spiracić" bo wrzucanie wszystkich do jednego worka to chyba nie jest dobra analiza targetu :P Zacznijcie od siebie...

 • qdynt

  Oceniono 2 razy 0

  Treści w sieci mogą i muszą być płatne. Jeśli wszystko się przenosi do internetu to również treści za które trzeba płacić. W chwili obecnej w sieci można znaleźć wszystkie treści, nawet książki w formie ePUB a nawet je opublikować (poczytaj.to).
  Za bardzo wszyscy przyzwyczaili się do darmowego konktentu, ale powoli trzeba się przyzwyczajać.

 • longinus13

  0

  Oczywiście, że informacja chce być wolna. Ta metodę działania przyjął Google. I zarabia na wszystkich dodatkowych działaniach z tym związanych.
  Informacja chce być darmowa? Oczywiście tak byłoby najlepiej ale od małego wpaja się nam, ze w dobie społeczeństwa informacyjnego to informacja jest najważniejsza wiec dlaczego na niej nie zarobić? I tak wszyscy chcą zarabiać.

  A informacja to treści, obrazy, dźwięki. Za większość informacji trzeba płacić. Nawet jeśli za darmo mamy dostęp do treści binarnych np. w usenecie i grupach dyskusyjnych w UseNeXT: www.usenet.info.pl/samouczek/usenext-za-darmo/ albo w Usenet.nl : www.usenet.com.pl/przewodniki/usenet-nl-za-darmo/ to organizacje zrzeszające wytwórnie filmowe i muzyczne nie pozwalają na tego rodzaju rozpowszechnianie treści: www.usenet.info.pl/serwisy-nielegalnie-rozpowszechniajace-filmy-usenext-tez-na-celowniku/
  Czyli jest po staremu. Informacja chce się wyzwolić jednak każdy chce na tym zarabiać.

 • roliwa

  0

  Angora jako jedyna z większych graczy nie radzi sobie z niwoczesnymi wyzwaniami. Zarówno kanały www, tak jak aplikacje na urządzenia mobilne są na badzo przeciętnym poziomie. Za to na pewni nikt nie będzie płacił... co nie zmienia faktu, że Polacy będą płacić za wartościowe treści (angora je ma) w wartościowej formie (tu trzeba sporo zrobić). Powyższy artykuł nie zatrzyma konkurencji, która szybciej niż Angora postawiła na nowoczesne formy publikacji.

 • joankb

  0

  Czytam wiele rzeczy - od prawa do lewa. Będzie płatne? Wybiorę inne.
  Informacje, czyste fakty? Najważniejsze są wszędzie, powielane przez tysiące serwisów, forów, blogów, filmów.
  Ulubionych autorów nie mam, przynajmniej po polsku - na pewno..

 • przemek_1983

  0

  Też nie mam zamiaru płacić za elektroniczne wersje magazynów informacyjnych. Wystarczają mi darmowe informację a wersję papierową kupuję dla zabicia czasu kiedy nie mogę korzystać z komputera np. w podróży. Jeśli komuś publicystyka nie jest potrzebna do życia czy pracy nic dziwnego, że nie chce za to płacić. Za to chętnie zapłacę za czasopisma branżowe. Gdyby np. Cd-action czy PC World sprzedawane było bez płyty za niższą cenę, chętnie bym je kupił w wersji cyfrowej.

 • atrakcyjny_prosiak

  0

  Z przyjemnoscia zaplacilbym drobne sumy, byle tylko nie widziec naglowkow o Dodzie i Nergalu, a za to miec dostep do obiektywnego, wieloplaszczyznowego dziennikarstwa.

 • Gość: Tomek

  0

  W internecie znajdę wszystkie informacje za darmo, więc po co przepłacać?

 • mreck

  0

  a mi szkoda fatygi. Pisz SMS-a, wstukuj kody.... blablabla. Ostatecznie obejrzę TVN24.

 • mitko32

  0

  Co słyszę, Rzeczpospolina online ma być płatna? Właściciel najpierw zwolnił 19 wypróbowanych i znanych dziennikarzy, m.in. Semkę, i teraz liczy na to, że ktoś będzie płacił za czytanie lewicujących typków? Cha, śmiech na sali... Przecież to samo jest podane bezpłatnie tutaj.

 • jans31

  0

  najważniejsze jest aby Gazeta Wybiórcza i portal gazeta.pl zostały darmowe
  karma dla intelektualistów musi być za free
  fejzbi też

 • mirafas

  0

  I co z tego że Przekrój czy Polityka są dostępne na i(s)Pada? Jak będą na Androida to chętnie kupię...

 • ichi51e

  0

  ile osob ma w pl ipady? (mozliwosc czytania magazynu na telefonie pomine z litosci) ile z nich che przeczytac rzepe czy szkoda-by-sie-bylo-na-niego-odszczac-przekroj w eformie? taaak.... to za informacje bydlo nie chce placic...

 • janczar42

  Oceniono 2 razy 0

  a ja się zraziłem - raz na zawsze - z tymi mikropłatnościami po kilku próbach uzyskania płatnych informacji z GazetyPrawnej.pl oraz PoradyKomputerowe.pl,gdyż te porady płatne są tak "denne" oraz zbyt ogólnikowe przez co zupełnie nieprzydatne.!!!!!!!

 • xolaptop

  0

  Płacić powinni ci, którym zależy na dotarciu do ludzi z taką, a nie inną informacją. Spraw na świecie jest bardzo dużo, więc ludzie dokonujący wyboru, co przekazać, a co cenzurować, powinni płacić innym, żeby chcieli czytać akurat ich przekaz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX