Alexander Graham Bell - człowiek, który nie stworzył telefonu?

Życie Alexandra Grahama Bella dowodzi, że upór w połączeniu z pewną dozą geniuszu potrafią zmieniać świat.

Silnym piętnem w młodości Aleca odznaczył się ośmielający introwertycznego chłopca dziadek, oraz głucha matka, która mimo upośledzenia zmysłów była doskonałą pianistką. Młody Bell postanowił poświęcić się pomocy ludziom z wadami słuchu, najpierw jednak musiał ratować swoje życie, uciekając przed ciężką chorobą do USA. W efekcie, po wielu latach, pracując nad usprawnieniem telegrafu zaprojektował coś na kształt telefonu. Jak się jednak okazało, nie był jedynym jego twórcą.

Być może Bell nie był tak medialną postacią jak Tesla, ale także "ojciec telefonu" i założyciel Towarzystwa National Geographic znacząco wyprzedził swoją epokę. Mimo przemilczanych przez biografów przygód Bella z eugeniką został on uznany jednym z najbardziej wpływowych ludzi w historii. Od potomnych natomiast, w ramach wdzięczności i uznania otrzymał pomnik identyczny jak ten Lincolna.

Więcej o:
Komentarze (19)
Alexander Graham Bell - człowiek, który nie stworzył telefonu?
Zaloguj się
 • Gość: chuck

  Oceniono 79 razy 75

  Gdy Bell wynalazł telefon miał już 3 nieodebrane połączenia od Chucka Norrisa.

 • Gość: sex

  Oceniono 32 razy 30

  Czemu, dla zobrazowania informacji o bezprzewodowym telegrafie, wykorzystano zdjęcie przedstawiające Guglielmo Marconiego? Wszak już zostało ustalone przez Sąd Najwyższy w USA, że wynalazcą radia jest Nikola Tesla. Marconi zajumał Tesli kilka jego pomysłów i przedstawił je jako własne. Podobnie jak to zrobił Bell podprowadzając ideę telefonu od Gray'a

 • juliu

  Oceniono 18 razy 16

  Chyba mocno obcięli wierszówkę. Nie można było dopisać jednego akapitu i tam wyjaśnić komu Bell podprowadził telefon i co w tym wszystkim robi Tesla? Niespodziewanie pojawiające się filmy albo blokuję, albo ze względu na wyłączony głośnik (przeszkadza w oglądaniu telewizji) i tak ich nie oglądam. Cóż poszukam gdzie indziej. ;)

 • Gość: chlop

  Oceniono 7 razy 7

  Ten filmik przypomniał mi o innym genialnym wynalazku. Flashblock - blokuje odtwarzanie filmów na stronach internetowych.

 • Gość: Popow

  Oceniono 6 razy 6

  Bell wcale niewymysli telefonu tylko skopiowal to, prawdziwego wynalazcy niebylo stac na adwokata zeby to udowodnic.

 • Gość: gosc

  Oceniono 4 razy 4

  do Kanady wyjechał, nie do USA...

 • Gość: ;)

  Oceniono 1 raz 1

  To Telefon wynalazł Bella ;)

 • Gość: Zaams

  Oceniono 1 raz 1

  A dlaczego filmiki z gazeta.pl nie działają na ipadzie? Już nawet większość serwisów steamingowych działa, tylko nie gazeta.

 • Gość: szary212

  0

  ...gdyż to tłumaczenie (od "tłumok") z j.ang słabym jest bardzo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX