Elmer Fudd i inne języki w jakich można wyszukiwać

Interfejs wyszukiwarki Google można ustawić na jeden ze 130 języków świata. Sporą część z nich stanowią języki, które znamy choćby ze słyszenia, część narzecza afrykańskie. Ale przemycono wśród nich także cztery perełki.

 

 

Kto z Was kiedykolwiek uważnie analizował Narzędzia językowe Google? Ja nie. A szkoda - wówczas wcześniej odkryłabym, że wyszukiwarkę można ustawić także w języku Elmer Fudd, Bork Bork Bork, hakerskim oraz pirackim.

 

Elmer Fudd, czyli pararotacyzm

 

Pararotacyzm polega na niewymawianiu głoski "r". Na tą właśnie "niedyspozycję logopedyczną" cierpiał Elmer Fudd. Postać znana głównie z tego, że toczył wojny z Królikiem Bugsem. Tak - chodzi o tego pana z flintą. Na jego cześć Google wprowadził specjalną wersję językową swojej wyszukiwarki.

 

Google Elmer Fludd

 

Dzięki temu można wyszukiwać przyciskiem Szczęśliwy tłaf, Obłazy czy Głupy.

 

Bork, Bork, Bork, czyli szwedzki kucharz

 

Bork, Bork, Bork to okrzyk bojowy szwedzkiego kucharza z Mupettów. Podobno tuż przed triumfalnym wyrzuceniem w powietrze swoich kuchennych utensyliów wygłasza właśnie te trzy słowa. Nie będę kwestionować, możliwe. W wersji Google Bork, Bork, Bork możemy zatem Szłukać z Google wśród łobrazów albo uważać, że ma się Szczynśliwy Traf.

 

Google Bork Bork Bork

 

Hakerski, czyli p15m0 num3rycn3

 

Za tłumaczenie języka hakerskiego nie będę się porywać, ponieważ nie jestem hakerem. Natomiast wygląda on tak:

 

Google hakerski

 

Piracki, czyli Arrrr!

 

Język piracki jest już trochę bardziej zrozumiały. Korzystając z pirackiego interfejsu wyszukiwać można Malunki, Załogę, skorzystać z Lepszej Lunety czy Złapać falę odpływu.

 

Google piracki

 

 

 

Chociaż moim ulubionym udziwnieniem na bazie Google w dalszym ciągu pozostaje Mystery Seeker - wyszukiwarka, która pokazuje wyniki wyszukiwania osoby szukającej przed nami.

 

Joanna Sosnowska

Więcej o: