Nowy telefon LG Swift - ale dlaczego ze starym Androidem 1.6?

Okazało się, że prezentowany niedawno nowy elegancki telefon LG Swift wejdzie na polski rynek z systemem Android w wersji 1.6.

 

Postanowiliśmy podrążyć sprawę i dowiedzieć się jak to możliwe, że nowy, szeroko reklamowany telefon LG wchodzi na rynek ze starym systemem operacyjnym. Przedstawiciel firmy poinformował nas, że aktualizacja Androida do nowszej wersji 2.0 lub 2.1 jest przewidziana i bedzie miała miejsce "prawdopodobnie w lipcu 2010". Operacja miałaby się odbyć za pośrednictwem aplikacji LG PC Suite IV.

 

W tym przypadku wydając 899 złotych nalezy pamiętać, że kupuje się telefon z obietnicą aktualnego systemu, nie zaś nowoczesny kompletny produkt. Co tracimy? Usprawniony i ładniejszy interfejs, Bluetooth 2.1, wsparcie HTML5, Google Maps 3.1.2, ulepszoną wirtulną klawiaturę, obsługę Microsoft Exchange, opcję multi-touch i inne.

 

Mając w pamięci trudności z jakimi niektóre marki wprowadzają aktualizacje oprogramowania swoich telefonów - życzę powodzenia firmie LG.

 

Wydaje mi się jednak, że za taką cenę i mając szczerą nadzieję na aktualizację systemu, Swift to nadal jeden z tańszych i bardziej obiecujących telefonów dla początkujących użytkowników smartfonów.

 

Łukasz Cichy

Więcej o: