Panasonic: Kamera 3D pierwszy raz w Polsce

Wczoraj Panasonic zaprezentował po raz pierwszy w Polsce kamerę Full HD 3D, za pomocą której można tworzyć filmy w trzech wymiarach. Byłem na specjalnym pokazie i miałem ją już w rękach.

Muszę przyznać, że naprawdę ciekawie się prezentuje. Nie jest zbyt ciężka i dość poręcznie się ją trzyma. Z widoku en face przypomina trochę sympatycznego robota z popularnego filmu Wall-E. Filmowcy będą musieli jednak z pewnością nauczyć się, jak tworzyć na niej filmy, by wyglądały jak najlepiej w kinach i na telewizorach 3D.

Wall-E 3D?

 

Kamera nosi nazwę AG-3DA1. Nieciekawie prawda? Jak Panasonic powinien ją nazwać? Mnie przypomina robota z Krótkiego Spięcia lub animowanego robota Wall-E. Może więc Wall-E 3D? A Wy jakbyście ją nazwali?

Wall-E 3D?

 

Panasonic popularyzuje 3D w Polsce

 

Panasonic mocno stawia na technologię 3D. W grudniu 2009 roku Polacy mogli obejrzeć kino domowe 3D, które Panasonic udostępnił w Centrum Handlowym Arkadia. W tym samym miesiącu Panasonic zorganizował pokaz przedpremierowy filmu Avatar 3D, partner technologiczny filmu. Zobacz pierwsze wrażenia z filmu Avatar 3D. Ostatnio Panasonic wraz z Eurosport pokazał w Polsce w salonach Media Markt i Saturn Planet pierwszą transmisję turnieju sportowego w 3D. Zobacz pierwsze wrażenia z kortów Rolanda Garrosa w 3D.

Mariusz Koryszewski