Facebook wyprzedził Naszą Klasę?

Stało się. Czyżby Nasza Klasa straciła dominującą pozycję w Polsce?

Raport Megapanelu za maj 2011 pozwalał przypuszczać, że jeszcze w wakacje Facebook wyprzedzi Naszą Klasę. Trzy miesiące temu Facebooka i Nk.pl dzieliło zaledwie 500 000 użytkowników.

Teraz "po korytarzach internetu" (np. popularny bloger Artur Kurasiński powołuje się na nieoficjalne dane z najnowszego Megapanelu) słychać coraz głośniejsze plotki o tym, że amerykański serwis nadrobił zaległości i w lipcu wyprzedził Naszą Klasę.

Te plotki znajdują potwierdzenie w serwisie Google AdPlanner. Wynika z niego, że facebook.com wyprzedził nk.pl już na początku lipca.

Badania PBI/Megapanel to standard pomiaru oglądalności witryn i aplikacji internetowych, z których korzystają polscy użytkownicy sieci.

Więcej o:
Komentarze (12)
Facebook wyprzedził Naszą Klasę?
Zaloguj się
 • rave8

  Oceniono 9 razy 9

  jestem na facebooku = jestem idiotą

 • redemers

  Oceniono 3 razy 3

  Najgorsze jest to, że to całe bydło z NK nabijające znajomych przenosi się na FB.

 • amtos

  Oceniono 2 razy 2

  mamy, tatowie, wójki, ciotki i babcie przechodzą na FB? :D
  no to teraz młodzi muszą sobie czegoś nowego poszukać...

 • kiterunner

  Oceniono 1 raz 1

  zapewne wartość nk zjedzie teraz mocno w dół. Pewnie co niektórzy plują sobie teraz w brodę, że nie sprzedali udziałów jak byli na topie.

 • ipadmania

  Oceniono 1 raz 1

  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu

 • kukok

  Oceniono 1 raz 1

  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu

 • cest.l.a.vie

  0

  No i się stacza lokalny portalik. Miał szansę, ale chciał się po prostu sprzedać i dostosowywać klientów do siebie (zamiast odwrotnie). Ucieczka klientów po zmianie regulaminu na szkodliwy dla klientów tez pewnie pomogła w odejściu wielu z nich. Bardzo dobrze.

  Oczywiście część odeszła do FB, choć również nie dba o prywatność użytkowników.. Całe szczęście dla FB użytkownicy takich portali to w dużej części osły.

 • three-gun-max

  Oceniono 4 razy 0

  Redaktorzy wyborczej pewnie się dziś upiją z radości.

 • competent

  0

  Rok temu przewidywalem na tych lamach,ze NK plynie do tylu...FB dogonil i rozpedzi NK w najblizszych miesiacach.Zostanie na NK 3-4 miliony nastolatkow,a pulapem bedzie 30 rok zycia.Potem szkola przestaje czlowieka interesowac.
  FB niedlugo bedzie mialo miliard uzytkownikow.W Polsce za rok - ok.20 mln.Wartosc NK obecnie to kilkadziesiat,gora sto baniek.Wartosc FB - kilka miliardow papierow...Karzel i Godzilla...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX