Allegro zmienia sposób nagradzania komentarzy

Komentującym na Allegro przyznawane były gwiazdki, symbolizujące punkty za komentarze. Stary układ zostanie uproszczony - ostatecznie będzie tylko sześć kategorii gwiazdek.

W poprzednim systemie funkcjonowały aż 24 kategorie gwiazdek przyznawanych użytkownikom Allegro za komentowanie. Teraz będzie ich tylko 6. Jak czytamy w ogłoszeniu serwisu:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu użytkowników jest do nich przywiązanych. Chcemy je jednak zmienić, ponieważ dążymy do tego, by Allegro było nowoczesne, czytelne i funkcjonalne.

Zgodnie z internetowym obyczajem najbardziej aktywni użytkownicy serwisu nie pozostawili na nowościach suchej nitki:

CO za beznadziejny pomysł? Zmiany dla zmian? Wcześniej po pierwszym spojrzeniu widziałem czy robię interesy z nowicjuszem czy z profesjonalistą! Ilość gwiazdek była bardziej pomocna niż kolory! A teraz będę musiał mieć mapkę do odszyfrowywania tajnego kodu..

- pisze Marek99.

Ludzie się LATAMI przyzwyczajali do gwiazdek a teraz je zmieniacie? Po co? Co to da? Co wy robicie z tym serwisem

- dodaje winforGD.

Nowość? Żadna nowość. Bunt i niezadowolenie pojawiają się za każdym razem, gdy wprowadzane są zmiany w "naszym" serwisie.

Ponad rok temu kosmetyczne zmiany przeszedł Filmweb. Reakcja?

(...) mimo "konsultacji społecznych" trudno im było przyzwyczaić się do nowej wersji. Zresztą analogiczną sytuację przechodziliśmy pięć lat temu, przy poprzedniej zmianie. Najbardziej krytykowana była zmiana dominującego koloru na portalu z czarnego na biały. Jednak ponieważ wprowadziliśmy wiele nowych użyteczności (...) i ulepszyliśmy stare, zmiany w pierwszym momencie przeszkadzające okazały się do przezwyciężenia.

mówiła nam Malwina Grochowska, brand manager Filmwebu.

Regułą jest, że każda zmiana w Sieci powoduje bunt, nawet jeśli później coś działa lepiej.

Więcej o:
Komentarze (64)
Allegro zmienia sposób nagradzania komentarzy
Zaloguj się
 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 7 razy 7

  Znowu małpa w redakcji?

  "Allegro zmienia sposób nagradzania komentarzy"

  To jak te komentarze są nagradzane?
  ;>>>

 • kopciuszek72

  Oceniono 6 razy 6

  Wprowadziliby lepiej zmiane polegajaca na tym, ze sprzedawcy jako pierwsi sa zobowiazani do wystawienia komentarza, otrzymuja wplate wiec komentarz moga juz wystawic, a kupujacy nie ma mozliwosci wystawienia komentarza dopoki nie otrzyma od sprzedawcy. Wtedy mielibysmy prawdziwy obraz uczciwych i nieuczciwych sprzedawcow!!! Teraz sprzedawcy wystawiaja niesluszne negatywy w rewanzu kupujacym, ktorzy zle ocenili transakcje, z ktorej slusznie sa niezadowoleni. Zatem, wiele negatywow w ogole sie nie wystawia w obawie, ze sami je otrzymamy choc z naszej strony wszystko zrobilismy OK. To niech zmieni allegro i niech ponosi odpowiedzialnosc, przynajmniej w jakims stopniu za to, ze sprzedawcy nas oszukuja- placimy za towar, ktorego pozniej nie otrzymujemy, allegro umywa od tego rece i na nasze prosby o pomoc odsyla nas na policje i do sadu!!! Zenada. Allegro jest posrednikiem, zarabia na tym pieniadze wiec dlaczego nie ponosi odpowiedzialnosci?

 • netprinter

  Oceniono 7 razy 5

  Po pierwsze to komentarze powinni mieć możliwość wystawiać tylko kupujący z tego względu, że jak ktoś zapłacił za towar to się ze swojej części umowy wywiązał. Sprzedawca nie powinien mieć możliwości wystawiania komentarza odwetowego, powinien być natomiast system płatności z allegro jako pośrednikiem czyli wpłacasz na konto allegro za towar, allegro potwierdza sprzedawcy ze nie jesteś oszustem i wpłaciłeś kasę, ty czekasz na towar i wystawiasz komentarz o zgodności towaru z opisem. Zmiana wyglądu komentarzy opisana w artykule jest raczej kosmetyczna i bez znaczenia. Artykuł wygląda na SPONSOROWANY!

 • mareks99

  Oceniono 4 razy 4

  @mareks99
  Może najpierw wypadałoby zająć się opcją wystawiania komentarzy aby uniknąć głupiej praktyki wystawiania "negatywa za negatywa"?!
  To chyba większy problem dotykający użytkowników niż jakieś gwiazdki i słoneczka..
  No i usprawnienie systemu PzA na wzór zagregowania eBay-a z PayPal-em byłoby na miejscu?? Ludzie nadal oszukują na Allegro.pl a wy wolicie sobie rysować gwiazdki:/ Porażka!

 • nieruchomy_spin

  Oceniono 4 razy 4

  ciekawe jak ktoś ma kłopoty z kolorami ;) allegro nie dla daltonistów ;)

 • Gość: TraderTP

  Oceniono 2 razy 2

  TradePolonica.pl jest dostawcą rabatów na Forexie. W momencie kiedy otworzysz konto u brokera przez TradePolonica.pl otrzymasz dostep do sygnalow walutowych wiec zarabial bedziesz automatycznie na obrocie jaki dla ciebie wygeneruja.

  Zarabiasz razem z tą firmą na prowizji ze spreadu. Twoje spready u brokera nie zwiększają się, a TradePolonica.pl co miesiąc zwraca Ci jeszcze część kosztów tego spreadu bezpośrednio na Twoje konto. Współpraca z tym przedsięwzięciem jest o tyle dobra, że nie wymaga tyle formalności co przy zwykłej umowie o brokera wprowadzającego (IB- Introducing Broker) i dodatkowo zarabiamy na własnym spreadzie. Wystarczy założyć konto na ich stronie internetowej i podać do wypłaty zarobionych rabatów np. login PayPal lub konto bankowe. Polecamy porównać stawki, serwis, technologię, doświadczenie z podobnymi serwisami, według nas jest to najlepsza tego typu działalność.  W zaleznosci od inwestycji zarabiasz na kazdej otwartej transakcji niezaleznie czy jest ona stratna czy zyskowna

 • mary_ann

  Oceniono 4 razy 2

  @pandorski

  Dokładnie.
  Ja mam ponad 450. Też już nie przeskoczę do kolejnej kategorii. Sprzedający już się nie doczekają moich komentarzy. Ktoś pomyślał?

  Lepiej by coś zrobili z odwetowymi negatywami. Strach wystawić zasłużony zły komentarz, żeby nie zarobić zupełnie niezasłużonych bęcków. To powoduje paradoksalnie, że wartość informacyjna pozytywów staje się wątpliwa.
  Chyba jednak sprzedający nie powinien móc oceniać kupującego.

 • luni8

  Oceniono 2 razy 2

  @radqq
  @ konto.do.komentarzy Gdyby ebay był faktycznie lepszy to by zjadł allegro i nawet nie beknął. Tymczasem na polskim poletku ebay poległ. Więc kto jest lepszy?

  ===============================================================================

  ebay ma w tej chwili tylko jedną przewagę nad allegro - jest międzynarodowy.
  Ale gdy startował w PL miał szansę zjeść naszych na śniadanie, tylko jakiś idiota nawet nie zapoznał się z terenem i dał wersję dla wieśniaków w wielkim mieście.

 • zonzonel

  Oceniono 4 razy 2

  Problemem Allegro nie są gwiazdki.
  Problemem Allegro jest to, że jako kupujący muszę nie tylko zapłacić.
  Muszę też wystawić pozytywa.
  Bo inaczej naraże się na odwetowy negatyw, a to dla mnie większy problem niż dla sprzedającego (ja mam 50 pozytywów, więc jeden negatyw zmieni mi rating do 98%, a sprzedający zwykle mają tysiące komentarzy).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX