Allegro zmienia sposób nagradzania komentarzy

Komentującym na Allegro przyznawane były gwiazdki, symbolizujące punkty za komentarze. Stary układ zostanie uproszczony - ostatecznie będzie tylko sześć kategorii gwiazdek.

W poprzednim systemie funkcjonowały aż 24 kategorie gwiazdek przyznawanych użytkownikom Allegro za komentowanie. Teraz będzie ich tylko 6. Jak czytamy w ogłoszeniu serwisu:

Zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu użytkowników jest do nich przywiązanych. Chcemy je jednak zmienić, ponieważ dążymy do tego, by Allegro było nowoczesne, czytelne i funkcjonalne.

Zgodnie z internetowym obyczajem najbardziej aktywni użytkownicy serwisu nie pozostawili na nowościach suchej nitki:

CO za beznadziejny pomysł? Zmiany dla zmian? Wcześniej po pierwszym spojrzeniu widziałem czy robię interesy z nowicjuszem czy z profesjonalistą! Ilość gwiazdek była bardziej pomocna niż kolory! A teraz będę musiał mieć mapkę do odszyfrowywania tajnego kodu..

- pisze Marek99.

Ludzie się LATAMI przyzwyczajali do gwiazdek a teraz je zmieniacie? Po co? Co to da? Co wy robicie z tym serwisem

- dodaje winforGD.

Nowość? Żadna nowość. Bunt i niezadowolenie pojawiają się za każdym razem, gdy wprowadzane są zmiany w "naszym" serwisie.

Ponad rok temu kosmetyczne zmiany przeszedł Filmweb. Reakcja?

(...) mimo "konsultacji społecznych" trudno im było przyzwyczaić się do nowej wersji. Zresztą analogiczną sytuację przechodziliśmy pięć lat temu, przy poprzedniej zmianie. Najbardziej krytykowana była zmiana dominującego koloru na portalu z czarnego na biały. Jednak ponieważ wprowadziliśmy wiele nowych użyteczności (...) i ulepszyliśmy stare, zmiany w pierwszym momencie przeszkadzające okazały się do przezwyciężenia.

mówiła nam Malwina Grochowska, brand manager Filmwebu.

Regułą jest, że każda zmiana w Sieci powoduje bunt, nawet jeśli później coś działa lepiej.