Lay's odkrywa ducha świąt na Facebooku

"A gdyby tak zamiast opłatka podzielić się w Wigilię chipsem Lay's?"

Tak brzmi pytanie zadane przez osobę, która nader kreatywnie prowadzi fanpage Nowy smak Lay's na Facebooku. Pytanie dość ryzykowne, przyznajmy.

Na tyle ryzykowne, że fani nie docenili jego przewrotności i - być może - dowcipu. Odpowiedzi, jakie zaczęły pojawiać się w wątku zadziwiają jednolitym podejściem:

-Bez przesady

- Kiepski pomysł

- A gdyby tak zamiast admina fan page'a poprowadził kartofel?

- Tjaaa - Babciu, wszystkiego najlepszego, babcia weźmie sobie chipsa.

A to tylko wybrane wypowiedzi.

Jak widać, wszyscy są mniej więcej zgodni w opiniach. Lubimy chipsy, ale mają one swoje miejsce w wydarzeniach kulturalnych. Spotkania ze znajomymi - tak; stół wigilijny - nie.

O komentarz całej sytuacji poprosiliśmy Zuzannę Szarek, specjalistkę ds. social media w Gazeta.pl. Stwierdziła ona, że

Sugerowanie zastąpienia opłatka wigilijnego, który symbolizuje pojednanie i przebaczenie chipsami - przekąską imprezową - to bardzo nieprzemyślana propozycja. Prowadzący fanpage zdecydowanie się zagalopowali i nie pozostało im nic innego jak przepraszanie. Mam nadzieję, że w związku ze świętami fani Lay's są w nastroju do wybaczania.

Przeprosiny może mogłyby załatwić sprawę. Ale cały wpis został już usunięty, co nigdy nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Teraz na fanpage'u Nowego smaku Lay's znaleźć można za to wpis zrozumiały jedynie dla wtajemniczonych:

Jak poczuć ducha świąt razem z Lay's