Ulica Piotrkowska trafiła do Google Street - jako pierwsza w Polsce

W lipcu 2011 r. Google Polska ogłosiło wyniki plebiscytu "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View? - dziś można przespacerować się po wirtualnej wersji zwycięskiej ulicy Piotrkowskiej.
Ul. Piotrkowska w Google Street Łódzką ulicą, jako pierwszą w Polsce, można się wirtualnie przespacerować. W lipcu 2011 r. Google Polska ogłosiło wyniki plebiscytu "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View" - dziś można przespacerować się po wirtualnej wersji zwycięskiej ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Pracownicy Google spędzili całe lato fotografując Piotrkowską i inne miejsca w Polsce przy pomocy specjalnych samochodów. Efektem jest panorama, w której można obracać i przesuwać kamerę. Można ją też zobaczyć wchodząc Mapy Google. Tam odnajdujemy ulicę Piotrkowską i zbliżamy mapę, aż włączy się widok ulicy. Można też przeciągnąć ikonkę żółtego ludzika (tzw. Pegmana) na ulicę Piotrkowską - tylko trzeba uważać, bo oprócz widoku całej ulicy jest tam też wiele statycznych zdjęć, które do tej pory zastępowały Street View. Odcinek, po którym można się przespacerować, ma nieco ponad 2 km, zaczyna się mniej więcej przy skrzyżowaniu z Aleją ZHP, a kończy przy Placu Wolności. Po drodze można zobaczyć m.in. Hotel Grand czy Kamienicę Scheiblerów. Łącznie w głosowaniu Google na polskie miejsca w Street View oddano ponad 115 tys. głosów, na drugim miejscu znalazł się Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku, na trzecim Stary Rynek w Poznaniu. Pozostali finaliści zapewne też wkrótce pojawią się w Google Street View: Ciechocinek: Tężnie solankowe; Kraków: Rynek Główny; Lublin: Stare Miasto; Łódź: ul. Piotrkowska; Malbork: Zamek Krzyżacki; Pszczyna: Rynek; Szczecin: Wały Chrobrego i Stare Miasto; Tarnów: Stare Miasto; Tomaszów Mazowiecki: Rezerwat "Niebieskie Źródła"; Toruń: Stare Miasto; Ujazd: Pałac Krzyżtopór; Wrocław: Rynek i Ostrów Tumski; Zamość: Stare Miasto.

Pracownicy Google spędzili całe lato fotografując Piotrkowską i inne miejsca w Polsce przy pomocy specjalnych samochodów. Efektem jest panorama, w której można obracać i przesuwać kamerę:


View Larger Map

Można go też zobaczyć wchodząc na Mapy Google. Tam odnajdujemy ulicę Piotrkowską i zbliżamy mapę, aż włączy się widok ulicy. Można też przeciągnąć ikonkę żółtego ludzika (tzw. Pegmana) na ulicę Piotrkowską - tylko trzeba uważać, bo oprócz widoku całej ulicy (niebieski odcinek) jest tam też wiele statycznych zdjęć (niebieskie punkty), które do tej pory zastępowały Street View.

piotrkowska, google maps

Odcinek Piotrkowskiej, po którym można się przespacerować ma nieco ponad 2 km, zaczyna się mniej więcej przy skrzyżowaniu z Aleją ZHP, a kończy przy Placu Wolności. Po drodze można zobaczyć m.in. Hotel Grand czy Kamienicę Scheiblerów.

Łącznie w głosowaniu Google na polskie miejsca w Street View oddano ponad 115 tys. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku, na trzecim Stary Rynek w Poznaniu.

Pozostali finaliści zapewne też wkrótce pojawią się w Google Street View:

 • Ciechocinek: Tężnie solankowe
 • Kraków: Rynek Główny
 • Lublin: Stare Miasto
 • Łódź: ul. Piotrkowska
 • Malbork: Zamek Krzyżacki
 • Pszczyna: Rynek
 • Szczecin: Wały Chrobrego i Stare Miasto
 • Tarnów: Stare Miasto
 • Tomaszów Mazowiecki: Rezerwat "Niebieskie Źródła"
 • Toruń: Stare Miasto
 • Ujazd: Pałac Krzyżtopór
 • Wrocław: Rynek i Ostrów Tumski
 • Zamość: Stare Miasto

Google fotografuje miasta przy pomocy charakterystycznych samochodów.

fot. Google

Zebrane przez nie fotografie są poddawane obróbce (zamazywanie twarzy przechodniów czy numerów rejestracyjnych samochodów) i łączone w panoramy. Jeśli spotkacie taki zielony pojazd - pomachajcie.

[blog Google Polska]

Więcej o:
Komentarze (8)
Ulica Piotrkowska trafiła do Google Street - jako pierwsza w Polsce
Zaloguj się
 • eliot_rosewater

  Oceniono 2 razy 2

  Fajne. Ciekawe o której godzinie robili zdjęcia, że tak pusto. 4-5 rano?

 • b00ka

  Oceniono 2 razy 0

  www.ulicapiotrkowska.blogspot.com

 • augusto.pinoczet

  Oceniono 7 razy -1

  Tak, bo jest co oglądać na Piotrkowskiej, żule w dresach przyczajeni w bramach i sklepy monopolowe.

 • fajny-michal21

  Oceniono 2 razy -2

  Też mi nowina. Rok temu czytałem, że do Euro wszystkie większe miasta miały być tak sfotografowane, a tu klops. Jedna ulica ...

 • siekiera_motyka

  Oceniono 7 razy -5

  G***O PRAWDA!

  Sprawdzilem - nie dziala!
  Owszem - zdjecia sa i mozna zoomowac ale nie mozna obejrzec panoramy dookola.
  Bez sensu.
  Jestem z Lodzi.
  miszkam w Londynie.
  W Londynie nawet najmniejszy zaulek jest dostapny na street view...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX