Pinterest rośnie w szalonym tempie. Jest już 3. najpopularniejszym serwisem społecznościowym w USA

Zabawa w przypinanie obrazków na tablicy okazała się zaskakująco popularna - według analityków Pinterest wspiął się w USA na trzecie miejsce w rankingu popularnych serwisów społecznościowych.

Czym właściwie jest ten serwis?

Pinterest to taka tablica korkowa, do której można przypiąć (ang. - pin) interesujące treści z Sieci - są to przede wszystkim zdjęcia, choć przypinać można także filmy. Można o nim też myśleć jako o szkicowniku lub notatniku - wszystko, co wygląda ciekawie lub jest inspirujące można wrzucić na Pinterest jednym kliknięciem.

pisaliśmy wcześniej.

Raport firmy marketingowej Experian "The 2012 Digital Marketer: Benchmark and Trend Report" wskazuje, że liczba wejść na Pinterest wzrosła o 50% w okresie między styczniem a lutym tego roku, a serwis zaskoczył już w grudniu zeszłego roku, gdy niespodziewanie trafił do top 10 "społecznościówek". Firma analityczna comScore ocenia, że w lutym serwis odwiedziło 17,8 milionów unikalnych użytkowników z samych tylko Stanów Zjednoczonych, którzy spędzają tam średnio 89 minut miesięcznie. W ten sposób w rankingu popularnych serwisów społecznościowych jest tuż zaraz za Facebookiem i Twitterem.

Zdjęcia przypina już nawet Barack Obama. Pojawiły się też liczne klony Pinterest, co jak wiadomo jest dobrą miarą sukcesu.

Wspomniany raport wskazuje, że serwisy społecznościowe są coraz popularniejsze w USA - używa ich 91 procent dorosłych, a aktywność na takich serwisach stanowi 15 procent wszystkich wejść na strony.

[Venture Beat]

Więcej o:
Komentarze (27)
Pinterest rośnie w szalonym tempie. Jest już 3. najpopularniejszym serwisem społecznościowym w USA
Zaloguj się
 • mille666

  Oceniono 42 razy 24

  społecznościowe serwisy tworzą społeczności te są korporacyjne, by bić kasę i inwigilować lemmingi

 • ffstv

  Oceniono 74 razy 8

  kolejny serwis spolecznosciowy ktorego nie bede uzywal. schemat typowy, zakladam konto krotko po uruchomieniu serwisu bo "chyba to cos fajnego jest" a potem nie loguje sie przez 5 lat.

 • my_favourite_axe

  Oceniono 11 razy 7

  ciekawe czy nieposiadanie tam konta będzie równie popularne jak nieposiadanie konta na fejsbuku

 • sid_6.8

  Oceniono 17 razy 7

  Nie mam konta w pierwszej dziesiątce serwisów i nie zamierzam mieć.

  człowiek to marionetka, za której sznurki pociągają inne marionetki.

 • Gość: seznam

  Oceniono 7 razy 5

  "tuż zaraz" odpadnę po przeczytaniu tego tekstu, na którego zrozumienie trzeba mieć więcej czasu, niż "między lutym styczniem a lutym". Alleluja Redakcjo i do przodu.

 • bezkontownik

  Oceniono 4 razy 2

  a co ciekawe w zagranicznych serwisach informacyjnych podają znacznie więcej danych i nie popełniają błędów językowych. Popatrzyłem na cnn.com

 • katorakta2

  Oceniono 3 razy 1

  jak poziom umyslowy spoleczenstwa takie portale...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX