Najbardziej oddany redaktor Wikipedii. Poprawił milion wpisów

Jest pierwszą osobą, która dokonała tego imponującego wyczynu.
Najbardziej oddany redaktor Wikipedii Justin Knapp poprawił milion wpisów i jest pierwszą osobą, która dokonała tak imponującego wyczynu. Z Wikipedią większość z nas styka się na co dzień, jednak rzadko myśli się o osobach, które stoją za tym serwisem, z własnej woli dodając, edytując i poprawiając artykuły. Trzydziestoletni Justin Knapp z Indianapolis jest bardzo aktywnym Wikipedystą - średnio edytuje 385 wpisów dziennie, czyli jeden co cztery minuty. Swoją pracę zaczął w marcu 2005 r., a milionową edycję wykonał w czwartek, za co otrzymał specjalne odznaczenie. Jak sam mówi, za jego sukcesem stoi "niespodziewana i niepożądana utrata pracy". Knapp posiada stopnie naukowe z filozofii i nauk politycznych na Uniwersytecie Indiana. Edytuje głównie wpisy z tych dziedzin oraz dotyczące religii i popkultury. Drugim najbardziej aktywnym edytorem jest obywatel Wielkiej Brytanii, Rich Farmbrough.

Z Wikipedią większość z nas styka się na co dzień, jednak rzadko myśli się o osobach, które stoją za tym serwisem, z własnej woli dodając, edytując i poprawiając artykuły.

Takich jak trzydziestoletni Justin Knapp z Indianapolis, który jest bardzo aktywnym Wikipedystą - średnio edytuje 385 wpisów dziennie albo - inaczej licząc - jeden co cztery minuty. Swoją pracę zaczął w marcu 2005 r., a milionową edycję wykonał wczoraj, za co otrzymał specjalne odznaczenie.

Justin Knapp, Wikipedia

Jak sam mówi, za jego sukcesem stoi "niespodziewana i niepożądana utrata pracy".

Prywatnie posiada stopnie naukowe z filozofii i nauk politycznych na Uniwersytecie Indiana. Edytuje głównie wpisy z tych dziedzin oraz dotyczące religii i popkultury.

Drugim edytorem, zaraz po Knappie, jest obywatel Wielkiej Brytanii, Rich Farmbrough.

[The Telegraph]

Więcej o:
Komentarze (7)
Najbardziej oddany redaktor Wikipedii. Poprawił milion wpisów
Zaloguj się
 • winter_solstice

  Oceniono 6 razy 6

  8h dziennie (bez przerwy na kawę) przez 365 dni w roku przez 6 lat poświęcając 1 min na wpis.

  W większości musiały to być więc kropki i przecinki w pogoni za rekordem...

 • czcigodnyjorge

  0

  Podrzucam dwie stronki - bogatsze, niż te kilka słów newsa.

  meta.wikimedia.org/wiki/User:Emijrp/List_of_Wikimedians_by_number_of_edits
  pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Najaktywniejsi_wikipedy%C5%9Bci/2011_12_02
  Nie są zaktualizowane na dzień dzisiejszy, ale i tak warto okiem rzucić

 • Gość: b

  Oceniono 2 razy 0

  sawant

 • kloceklego

  Oceniono 28 razy -14

  nie wiem czy autor tego newsa zdaje sobie sprawę, że edycja może oznaczać np. wstawienie kropki albo przecinka. i to też jest liczone na równi z np. dopisaniem tysiąca słów. kolejny news o niczym

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX