Microsoft uruchomił so.cl - społecznościową wyszukiwarkę

So.cl to serwis, dzięki któremu można podzielić się wynikami wyszukiwania ze znajomymi. Microsoft uważa, że produkt przyda się przede wszystkim studentom oraz osobom pracującym zespołowo.
Microsoft uruchomił nowy produkt Całość wygląda nieźle. So.cl to serwis, dzięki któremu można podzielić się wynikami wyszukiwania ze znajomymi. Microsoft uważa, że produkt przyda się przede wszystkim studentom oraz osobom pracującym zespołowo. Pierwsze doniesienia o So.cl pojawiły się w Sieci jeszcze w ubiegłym roku. "Wyciekła" wówczas strona główna serwisu Tulalip, znajdująca się pod adresem socl.com. Serwis zapowiadał wówczas, że: "Z Tulalip znajdziesz to, czego potrzebujesz i podzielisz się tym co wiesz łatwiej, niż kiedykolwiek wcześniej". Później jednak Microsoft zmienił zdanie co do nazwy i ostateczny produkt to po prostu So.cl. Co oferuje nam nowy serwis? Połączenie wyszukiwania z odkrywaniem nowych rzeczy oraz usługami społecznościowymi. Logowanie do serwisu następuje przez podanie danych albo do Facebooka albo do Windows Live. So.cl utrzymany jest w znanej konwencji trzech kolumn: nawigacja, strumień wiadomości i zaproszeniami oraz opcją "video party". Całość może przypominać nam trochę Facebooka zmiksowanego z Google+ i odrobinę z Pinterestem. Główną cechą So.cl jest wyszukiwanie; przy czym poszukiwana fraza może zostać wyszukana lub ustawiona jako status użytkownika. Oprócz tego wyniki wyszukiwania, wpisy znajomych lub samych można przeglądać według nadanych im tagów. Tajemnicze "video party" to po prostu możliwość zbiorowego oglądania klipów z YouTube'a.

Pierwsze doniesienia o So.cl pojawiły się w Sieci jeszcze w ubiegłym roku. "Wyciekła" wówczas strona główna serwisu Tulalip, znajdująca się pod adresem socl.com. Serwis zapowiadał wówczas, że

Z Tulalip znajdziesz to, czego potrzebujesz i podzielisz się tym co wiesz łatwiej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Później jednak Microsoft zmienił zdanie co do nazwy i ostateczny produkt to po prostu So.cl. Co oferuje nam nowy serwis?

Połączenie wyszukiwania z odkrywaniem nowych rzeczy oraz usługami społecznościowymi. Logowanie do serwisu następuje przez podanie danych albo do Facebooka albo do Windows Live. So.cl utrzymany jest w znanej konwencji trzech kolumn: nawigacja, strumień wiadomości i zaproszeniami oraz opcją "video party". Całość może przypominać nam trochę Facebooka zmiksowanego z Google+ i odrobinę z Pinterestem.

So.cl

Główną cechą So.cl jest wyszukiwanie; przy czym poszukiwana fraza może zostać wyszukana lub ustawiona jako status użytkownika. Oprócz tego wyniki wyszukiwania, wpisy znajomych lub samych można przeglądać według nadanych im tagów. Tajemnicze "video party" to po prostu możliwość zbiorowego oglądania klipów z YouTube'a.

Całość wygląda nieźle. Ale zastosowanie So.cl widzę faktycznie głównie wśród uczniów lub studentów, i to raczej tych, którzy grupowo pracują nad jakimś zadanym projektem.

Więcej o:
Komentarze (7)
Microsoft uruchomił so.cl - społecznościową wyszukiwarkę
Zaloguj się
 • lanou

  Oceniono 2 razy 0

  Sprzeciwiam się zbieraniu moich danych i skanowania mojego komputera przez facebooki, google i microsofty! Chcę korzystać z komputera na moich zasadach, a nie na zasadach wielkich korporacji. Wg. mnie użyteczność google kończy się na wyszukiwarce, translatorze i mapach. Nie chcę, żeby te strony zapamiętywały że ja szukałem jakiejś trasy, albo że tych wyrazów używam często. Tak samo facebook, jakim cudem w momencie założenia facebooka wyskoczyły mi propozycje znajomych, którzy dopiero też go założyli, i jeszcze nie mieli znajomych? Inwigilacja jakaś :/

 • streetfoodpolska

  Oceniono 5 razy -1

  Chciałem przetestować, bo ponoć od wczoraj dostępne dla wszystkich. So.cl na stronie głównej oferuje logowanie m.in. przez FB. OK. Klikam, udzielam aplikacji so.cl zezwolenia, akceptuję regulamin i... "Thanks for joining the So.cl waiting list. We'll email you an invitation soon." No tak... Przecież to Mikroszkop, więc czemu niby miało zadziałać? Ech...

 • siekiera_motyka

  Oceniono 10 razy -2

  Bylem, zobaczylem, nie przypasila mi strona glowna...
  Wyszedlem.
  Jesli przerosnie fb to sie przeniose

 • mitoogorkach

  Oceniono 3 razy -3

  Pomysl serwisu to glupota, zreszta jak wiekszosci aby przyciagnac podobnych ludzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX