Potęga Google Chrome rośnie - przez ostatni tydzień była najpopularniejszą przeglądarką świata

Google Chrome po raz pierwszy trafiło na szczyt. Czy tam zostanie?

Jest to pierwszy przypadek, gdy w serwisie Statcounter Google Chrome okazało się najpopularniejszą przeglądarką przez dłużej niż weekend. Wcześnie informowaliśmy o tym, że w dni wolne, kiedy internauci sami wybierają przeglądarkę, Chrome udawało się na chwilę wskoczyć na pierwsze miejsce. Jednak w robocze dni wszystko wracało do normy.

Wyniki zarejestrowane przez Statocounter wskazują, że w tygodniu od 14 do 20 maja Chrome miało średnio więcej użytkowników niż Internet Explorer, i ten trend utrzymał się przez 7 dni. Przeglądarka Google nadal jest na prowadzeniu, choć już tylko minimalnie.

Za wysunięcie się Chrome na prowadzenie odpowiada m.in. Europa, gdzie przeglądarka góruje nad IE od dwóch tygodni - jednak tylko o kilka punktów procentowych, a obydwie i tak wyprzedza Firefox. Produkt Google wygrywa też w Indiach, ale przede wszystkim w Ameryce Południowej, gdzie ma prawie 50 rynku - niektórzy mówią, że wywołane jest to wielką popularnością w tym rejonie serwisu Orkut, pierwszego podejścia Google'a do tematu serwisów społecznościowych

Tymczasem Explorer nadal prowadzi m.in. w Oceanii oraz w Japonii, gdzie korzysta z niego aż połowa użytkowników.

[The Verge]

Więcej o:
Komentarze (26)
Potęga Google Chrome rośnie - przez ostatni tydzień była najpopularniejszą przeglądarką świata
Zaloguj się
 • psychospy

  Oceniono 22 razy 16

  "użytkowników niż , Internet Explorer, "
  "jedna obydwie wyprzedza Firefox"
  "gdzie ma prawie 50 rynku"
  "gdzie ma korzysta z niego aż połowa "

  Brawa dla Autora. Z pewnością potrzeba specjalnego człowieka, żeby w tekście składającym się z 14 wierszy potrafił palnąć 4 takie błędy.
  Pozdrawiam.

 • marian_podgorski

  Oceniono 7 razy 7

  Pewnie spory udział ma w tym również system android z przeglądarką Chrome.. a jak wiadomo liczba urządzeń z tym systemem rośnie..

  PS. Gdzie korekta, w tekście roi się od byków..

 • Gość: Wu

  Oceniono 6 razy 4

  Sugerowałbym skierować Szanownego Autora na podstawowy chociaż kurs języka polskiego.

 • pankasztelan

  Oceniono 2 razy 2

  Niestety IE ma problemy z kompatybilnoscia z niektorymi, ale wciaz dla niektorych kluczowymi stronami. Okazuje sie ze pod tym wzgledem duzo lepiej wypada Firefox i Safari. Niestety IE ma wciaz problemy ze stabilnoscia i wyskakiwaniem bledow bez wiadomych przyczyn.

 • mr_gm

  Oceniono 1 raz 1

  używałem chrom'a, opery, internet explorer'a, firefox'a i z tych czterech najbardziej pasuje mi firefox. Chrome mi po prostu nie leży.

 • Gość: Sebastian

  0

  Statystyki z mojej strony ( Polska ): chrome 3cie miejsce:

  1. Firefox 394 086 44,38%
  2. Internet Explorer 251 365 28,31%
  3. Chrome 154 040 17,35%
  4. Opera 52 912 5,96%
  5. Safari 18 989 2,14%
  6. Android Browser 9 385 1,06%

 • papigo

  Oceniono 11 razy -7

  Bzdura, wiele darmowych programow istaluje przegladarke chrome samoczynnie i stad te falszywe statystyki. Ostatnio nawet skype bez zezwolenia uzytkownika instaluje chrome. IE 10 jest przegladarka z prawdziwego zdarzenia.

 • wookiee.chewbacca

  Oceniono 64 razy -28

  Choć pozbawiona różnych bajerów, przeglądarka Internet Explorer nadal pozostaje najlepszą i najstabilniejszą przeglądarką na rynku.Żadna korporacja nie używa jakiegoś tam Chroma. O sukcesie Chrome u uzytkowników indywidualnych decyduje integracja z guglem oraz liczne plug-iny, głównie AdBlock Plus.
  Wydaje mi się, że IE 10 skutecznie odwróci trend i oprogramowanie szpiegujące typu Chrome zostanie skutecznie zepchnięte tam, gdzie jego miejsce, czyli na śmietnik historii Internetu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX