Google Maps okrutnie szczere. Wycina ulice w Warszawie

Na stronach Google Maps ważna aktualizacja. Usunięto główne ulice Warszawy, które są remontowane. Szkoda, że nieskutecznie
Google Maps okrutnie szczere Serwis wycina ulice w Warszawie. Na stronach Google Maps ważna aktualizacja. Usunięto główne ulice Warszawy, które są remontowane. Szkoda, że nieskutecznie Najpopularniejsze mapy świata przygotowują się do Euro 2012. Właśnie pojawiła się aktualizacja planu Warszawy. W jej wyniku po prostu zniknęły ogromne fragmenty głównych ulic znajdujących się w centralnej części miasta - Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej, Prostej. Co im się stało? Te części ulic wyłączone są obecnie z ruchu z powodu budowy drugiej linii metra. Dla miasta więc faktycznie nie istnieją. Choć wygląda to co najmniej dziwnie, w rzeczywistości posunięcie to miało zapewne na celu ułatwienie poruszania się po mieście przyjezdnym - również kibicom przybywającym na Euro. Google Maps służy bowiem często do wyznaczania trasy przejazdu, a dane pochodzące z tego systemu użytkownicy Androida mogą wykorzystywać do samochodowej nawigacji satelitarnej. Usunięcie z systemu ulicy powinno sprawiać, że trasy dojazdu będą wyznaczane tak, że ominą nieczynną część miasta. I tu pojawia się problem. Choć Świętokrzyskiej czy Prostej na mapie nie ma, to Google Maps przy wyznaczaniu trasy wciąż chce nas poprowadzić tymi ulicami. Efekt? Kompletne zamieszanie. Koncepcja "urealnienia" planu Warszawy jest świetna, oby tylko Google przed Euro wyrobił się z poprawkami do nawigacji. Problemem jest też aktualność niedawno uruchomionej w Polsce usługi Google Street View. Część zdjęć pochodzi jeszcze sprzed remontu ulic (maj 2009), a część była robiona już po jego rozpoczęciu (rok 2011). Widać to dobrze na zamieszczonym poniżej fragmencie Świętokrzyskiej. Wystarczy pojechać o jeden "slajd" do przodu, w kierunku Marszałkowskiej, by obraz zupełnie się zmienił i przedstawiał ulicę zamkniętą dla ruchu. Biedni kibice...

Najpopularniejsze mapy świata przygotowują się do Euro 2012. Właśnie pojawiła się aktualizacja planu Warszawy. W jej wyniku po prostu zniknęły ogromne fragmenty głównych ulic znajdujących się w centralnej części miasta - Marszałkowskiej, Świętokrzyskiej, Prostej. Co im się stało? Te części ulic wyłączone są obecnie z ruchu z powodu budowy drugiej linii metra. Dla miasta więc faktycznie nie istnieją.

Choć wygląda to co najmniej dziwnie, w rzeczywistości posunięcie to miało zapewne na celu ułatwienie poruszania się po mieście przyjezdnym - również kibicom przybywającym na Euro. Google Maps służy bowiem często do wyznaczania trasy przejazdu, a dane pochodzące z tego systemu użytkownicy Androida mogą wykorzystywać do samochodowej nawigacji satelitarnej. Usunięcie z systemu ulicy powinno sprawiać, że trasy dojazdu będą wyznaczane tak, że ominą nieczynną część miasta.

I tu pojawia się problem. Choć Świętokrzyskiej czy Prostej na mapie nie ma, to Google Maps przy wyznaczaniu trasy wciąż chce nas poprowadzić tymi ulicami. Efekt? Kompletne zamieszanie.

Nawigacja w Google Maps prowadzi po zamkniętych ulicach

Koncepcja "urealnienia" planu Warszawy jest świetna, oby tylko Google przed Euro wyrobił się z poprawkami do nawigacji.

Problemem jest też aktualność niedawno uruchomionej w Polsce usługi Google Street View. Część zdjęć pochodzi jeszcze sprzed remontu ulic (maj 2009), a część była robiona już po jego rozpoczęciu (rok 2011). Widać to dobrze na zamieszczonym poniżej fragmencie Świętokrzyskiej. Wystarczy pojechać o jeden "slajd" do przodu, w kierunku Marszałkowskiej, by obraz zupełnie się zmienił i przedstawiał ulicę zamkniętą dla ruchu. Biedni kibice...


Wyświetl większą mapę

 

Polskie stadiony na Euro 2012 w Google Earth i Google Maps Zwiedzaj stadiony Euro 2012 w Google Street View
Zatoka Perska zniknęła. Jest awantura
Google Maps wchodzi do wnętrz domów
Więcej o:
Komentarze (24)
Google Maps okrutnie szczere. Wycina ulice w Warszawie
Zaloguj się
 • tmave_pivo

  Oceniono 4 razy 4

  We Wrocławiu zrobili na odwrót - w końcu na mapie pokazuje się AOW (chyba od tygodnia, raptem niecały rok po uruchomieniu), ale trasy po niej nie da się wyznaczyć.

 • Gość: kr

  Oceniono 16 razy 4

  Biedni kibice, że się miasto wzięło z remont ulic i nie zdążyło przed Euro.

 • to_j_a

  Oceniono 3 razy 3

  ale zamknięty 15 lat temu przejazd kolejowy w Wesołej ciągle w/g Googla jest czynny...

 • micra

  Oceniono 2 razy 2

  A wystarczy skorzystać z mapy UMP - mapa.ump.waw.pl/ump-www/
  lub z mapy OSM - www.openstreetmap.org

  I da się nawigować, wszystko jest aktualne - i jedna i druga mapa może być na Androida, na Garminy, więc całkiem spory kawałek tortu nawigacji obejmuje. Cóż, Google Maps jest, bo jest.

 • roman_tryk

  Oceniono 4 razy 2

  polecam mapę targeo, tam wszystko jest jak należy

 • wonderdummy

  Oceniono 1 raz 1

  Tak samo jest z planem Wrocławia. Część ulic w okolicach stadionu przedstawiona jest w widoku sprzed kilku (chyba) lat. Stadion już jest ale niekiedy w budowie, nawet w fazie dość poczatkowej. Na innych fotach linia tramwajowa do stadionu pojawia się i znika. Co ciekawe, nie zadbano o to, by poszczególne fragmenty widoku były zrobione o tej samej porze roku, o warunkach oświetleniowych nie wspomnę. Nareszcie Google pokazuje autostradę i węzeł przy stadionie jako obiekty gotowe i przejezdne :-)
  Co ciekawe, wrocławska siedziba oddziału Googla przedstawiona jest w Street View w wyglądzie okolicznych ulic sprzed bodaj trzech-czterech lat. Najciemniej pod latarnią?

 • acidhead

  Oceniono 1 raz 1

  nowy oficjalny hymn euro 2012!!!

  www.youtube.com/watch?v=M-Hd9QvzfJA

 • 2-julita

  Oceniono 1 raz 1

  no i dobrze , nich mają pojęcie o tym ci którzy mają tu przyjechać
  niech się zastanowią czy warto , bo na piechotę nawet nie dojdą ( chyba że za rok )
  kompromitacja i wstyd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX