Facebook kupi Operę?

Miliard? Dwa miliardy? Ile zapłaci Facebook?
Facebook kupi Operę? Miliard? Dwa miliardy? Ile zapłaci Mark Zuckerberg? Tę plotkę radzimy brać z przymrużeniem oka. Serwis Pocket Lint donosi, że Facebook przymierza się do kolejnych zakupów. Tym razem, na celowniku serwisu społecznościowego miałaby się znaleźć przeglądarka internetowa Opera. Takie wieści przekazać miały redakcji serwisu "zaufane źródła". Oczywiście przedstawiciele obu firm odmówili udzielenia jakiegokolwiek komentarza. Warto jednak zastanowić się, na ile plotka ta ma sens. Jeśli chodzi o finanse, to nie ma wątpliwości, że społecznościowego giganta po prostu stać na taki wydatek. Czy potrzebuje jednak własnej przeglądarki? I tak i nie. Radził sobie bez niej do tej pory i zapewne poradzi sobie w najbliższej przyszłości. Nie można jednak wykluczać, a wręcz można przypuszczać, że zależy mu na rynkowej ekspansji. Stąd już niedaleka droga do opisywanej plotki. Warto przy okazji dodać, że nad sprawą pochylił się także serwis The Next Web. Twierdzi on - powołują się na własne źródła - że szefostwo Opera Software rozpoczęło rozmowy z potencjalnymi inwestorami, podmiotami, które mogłyby wykupić norweską firmę. The Next Web twierdzi ponadto, że Opera Software wstrzymała się z rekrutacją pracowników. Może to oznaczać, że przygotowuje się do jakiegoś wydarzenia. Czy jest nim przejęcie przez Facebooka albo innego inwestora?

Tę plotkę radzimy brać z przymrużeniem oka. Serwis Pocket Lint donosi, że Facebook przymierza się do kolejnych zakupów. Tym razem, na celowniku serwisu społecznościowego miałaby się znaleźć przeglądarka internetowa Opera.

Takie wieści przekazać miały redakcji serwisu "zaufane źródła". Oczywiście przedstawiciele obu firm odmówili udzielenia jakiegokolwiek komentarza. Warto jednak zastanowić się na ile plotka ta ma sens.

Jeśli chodzi o finanse, to nie ma wątpliwości, że społecznościowego giganta po prostu stać na taki wydatek. Czy potrzebuje jednak własnej przeglądarki? I tak i nie. Radził sobie bez niej do tej pory i zapewne poradzi sobie w najbliższej przyszłości. Nie można jednak wykluczać, a wręcz można przypuszczać, że zależy mu na rynkowej ekspansji. Stąd już niedaleka droga do opisywanej plotki.

Warto przy okazji dodać, że nad sprawą pochylił się także serwis The Next Web. Twierdzi on - powołują się na własne źródła - że szefostwo Opera Software rozpoczęło rozmowy z potencjalnymi inwestorami, podmiotami, które mogłyby wykupić norweską firmę. The Next Web twierdzi ponadto, że Opera Software wstrzymała się z rekrutacją pracowników. Może to oznaczać, że przygotowuje się do jakiegoś wydarzenia.

Czy jest nim przejęcie przez Facebooka albo innego inwestora?

[za: Slashgear]

Zobacz także:

Pojawiła się Opera 12. Zmiany, zmiany...

Pojawiła się Opera 12. Zmiany, zmiany...

 Czy przetrwamy cyberatak? Eksperci USA i UE sprawdzają

Facebook wydaje aplikację do zdjęć. Jak Instagram?

Więcej o:
Komentarze (9)
Facebook kupi Operę?
Zaloguj się
 • Gość: mr_Fo

  Oceniono 14 razy 14

  nieeeee

 • harrison_bergeron

  Oceniono 12 razy 10

  Eh, no nic, najwyżej przesiądę się na FF.

 • eskrzynka

  Oceniono 9 razy 9

  Tylko nie to!!!

 • denoir

  Oceniono 8 razy 8

  milosiedzia, nieeeee...

 • Gość: M.K.79

  Oceniono 8 razy 8

  NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • charnel

  Oceniono 2 razy 2

  litości!!!!

 • marrant

  Oceniono 2 razy 2

  Oj - już myślałam, że tylko ja bym cierpiała z tego powodu.
  Powtórzę: nie nie nie i jeszcze raz NIE!

  Czy oni muszą wszystko zepsuć?

 • Gość: tylko nie to

  Oceniono 2 razy 2

  Albo zostanę na ostatniej wersji od prawdziwej Opery albo może jakaś inna. Na pewno nie będę używał Opery od FB.

 • roar

  Oceniono 2 razy 2

  Mocno bym się wnerwił, przyznaję. Zwłaszcza, że przerzucenie się na inne przeglądarki z powodu braków w ich funkcjonalności na chwilę obecną odpada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX