Aż 40% kont w serwisach społecznościowych należy do spamerów

Tam jest po prostu bardziej skuteczny.
Społeczności pełne spamu Aż 40 proc. kont w serwisach społecznościowych należy do spamerów. Spam przenosi się do serwisów społecznościowych, mikroblogowych. Tak uważa Mark Risher, dyrektor zarządzający firmy Impermium, zajmującej się tworzeniem oprogramowania do walki ze spamem. Na łamach Bloomberg Businessweek Mark Risher powiedział, że ten sposób dostarczania niechcianych informacji jest po prostu o wiele bardziej skuteczny, niż rozsyłanie go e-mailem. Zdaniem Rishera, nawet 40 procent kont zakładanych na Twitterze i Facebooku może służyć jedynie do rozsyłania niechcianych wiadomości. Te mają natomiast przekładać się aż na 8 proc. wszystkich wiadomości rozsyłanych w serwisach społecznościowych. Liczba ta, według Rishera, podwoiła się w ciągu sześciu miesięcy.

Spam przenosi się do serwisów społecznościowych, mikroblogowych. Tak uważa Mark Risher, dyrektor zarządzający firmy Impermium zajmującej się tworzeniem oprogramowania do walki ze spamem. Na łamach Bloomberg Businessweek powiedział on, że ten sposób dostarczania niechcianych informacji jest po prostu o wiele bardziej skuteczny niż rozsyłanie go e-mailem.

Zdaniem Rishera, nawet 40% kont zakładanych na Twitterze i Facebooku może służyć jedynie do rozsyłania niechcianych wiadomości. Te mają natomiast przekładać się aż na 8% wszystkich wiadomości rozsyłanych w serwisach społecznościowych. Liczba ta, według Rishera, podwoiła się w ciągu sześciu miesięcy.

[za: BGR]

Zobacz także:

Aero 2 - Internet za darmo dla każdego. Jak z niego skorzystać?

Aero 2 - Internet za darmo dla każdego. Jak z niego skorzystać?

Microsoft chce sprawić, by Internet był szybszy

Microsoft chce sprawić, by Internet był szybszy

Więcej o: