Koniec gier na Allegro za złotówkę? Internauci mszczą się na sprzedawcach

Najpopularniejsza na świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier postanowiła ukrócić proceder udostępniania gier ?za złotówkę?. Pomagają jej w tym sami gracze, którzy postanowili wypowiedzieć wojnę nieuczciwym handlarzom z Allegro.

Od kilku dni użytkownicy platformy Steam mogą usunąć ze swojego konta wcześniej zakupione gry. Oznacza to, że gracz, który nie jest dłużej zainteresowany danym tytułem, może w sposób definitywny wyrzucić go ze swojej biblioteki gier - choćby w celu utrzymania porządku na wirtualnej półce. Ta,  wydawać by się mogło, symboliczna zmiana wywołała prawdziwą burzę w polskim internecie.

Przeczytaj też: Chcesz wspominać? Internet nie jest do tego dobrym miejscem

Przeglądając serwis Allegro, często natrafiamy na cyfrowe wersje gier sprzedawane za 1 zł. Tak niska cena nie wynika jednak z żadnej promocji, ale raczej z cwaniactwa  ?przedsiębiorczych?  sprzedawców. Osoby te zakładają konta w serwisie Steam, kupują grę w cenie 150-200 zł, a następnie za złotówkę odsprzedają dostęp do założonego prze siebie konta nawet kilkuset osobom. Tak zakupiona gra może zostać uruchomiona na wielu komputerach jednocześnie, o ile gracze uruchomią aplikację Steam w trybie bez połączenia z internetem

Choć proceder ten w rażący sposób narusza regulamin platformy Steam, to jednak do tej pory właścicielom serwisu w żaden sposób nie udało się go ukrócić.

Z pomocą przyszli więc sami gracze, którzy postanowili ruszyć na krucjatę przeciwko nieuczciwym sprzedawcom. Od kilku dni wykupują oni dostęp do gier oferowanych za złotówkę, a następnie - korzystając z nowej funkcji serwisu Steam - definitywnie usuwają dany tytuł z konta. W ten sposób dostęp do gry tracą wszystkie osoby, które dokonały zakupu na nieuczciwej aukcji.

Najwięcej tracą na tym oczywiście sami sprzedawcy, który są wręcz zalewani skargami, reklamacjami i negatywnymi komentarzami od kupujących. Niektórzy wywiesili już ?białą flagę? i zakończyli swoje aukcje. Inni wciąż liczą, że internetowa krucjata wkrótce się zakończy i dalej będą mogli czerpać zyski z odsprzedawanych gier.

Więcej o:
Komentarze (45)
Koniec gier na Allegro za złotówkę? Internauci mszczą się na sprzedawcach
Zaloguj się
 • kielcenoca

  Oceniono 144 razy 98

  Wolontariusze ratują Steam?
  I to za własne drobne i poświęcony czas!
  Nawet jeśli Steam'owi nie chciało się w tej sprawie kiwnąć palcem.
  Buk, humor, dziczyzna!

 • voltare550

  Oceniono 91 razy 39

  Bardzo dobrze. Ile to już słyszałem przechwałek o graniu "legalnie" za 2 zł i wyśmiewania ludzi, którzy próbują wesprzeć twórców.

 • maxthebrindle

  Oceniono 67 razy 19

  A jesteś pan, panie Danielu, aby na pewno pewien, że robią to sami gracze? Są tak swiadomi kwestii praw autorskich, że wydają własne pieniadze (choćby to była nawet złotówka) i na wlasne, identyfikowalne konto na Allegro świadomie popełniają PRZESTEPSTWO nabycia nielegalnych praw do gry tylko po to, by wmyierzyc sprawiedliwość?!
  A może to jednak zaplanowana akcja, zorgaizowana przez jakąś wynajętą agencję, działajacą w imieniu Steam? Od dziennikarza chciałoby sie nieco przenikliwości i chociaż PROBY odpowiedzenia na to pytanie...

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 9 razy 5

  Podobno można przywrócić skasowaną grę więc chyba nic z tego. Niestety.

 • Tomasz Paruch

  Oceniono 23 razy 3

  A czy czasem aby skasować grę z konta Steam nie trzeba znać kodu do zabezpieczenia rodzicielskiego które jest założone na każdym z tak udostępnianych kont na allegro?

 • arek1-2345

  Oceniono 13 razy 1

  Akcja sponsorowana przez steam, ktory traci na tym procederze a ceny za programy nie należą do tanich w porównaniu z cenami w innych bogatszych krajach. Na dodatek otrzymujemy wersję elektrocznią programu gdzie keidyś za tę cenę otrzymywało się naprawdę ciekawe pudełko z grą i wiele gratisów.

 • adam3407

  Oceniono 2 razy 0

  "Najpopularniejsza na świecie platforma cyfrowej dystrybucji gier postanowiła ukrócić proceder udostępniania gier "za złotówkę"

  Steam dodał możliwość usuwania gier z biblioteki. Nawet nie zainteresował się problemem gier "za złotówkę".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX