Transmisje na żywo na Facebooku - już niedługo dla wszystkich!

Transmisje na żywo na Facebooku niedługo będą dostępne dla wszystkich korzystających z telefonów z Androidem i iOS. Się dzieje.

Transmisje na żywo to nie tyle kolejna moda, co nowy sposób na współuczestnictwo w dużych wydarzeniach i codziennym życiu naszych znajomych. Zasmakowaliśmy tego w takich serwisach jak Twitch, Hangout i Periscope, które z każdym miesiącem zyskują na popularności. Nic dziwnego więc, że Facebook nie chce zostać w tyle. Dobrze zintegrowany system transmisji może okazać się dla niego złotym strzałem.

Przeczytaj też: Google wprowadza nową funkcję YouTube. Ma zapewnić anonimowość i bezpieczeństwo

Facebook Live Video dla każdego

Live Video pojawiło się na Facebooku w grudniu 2015. Wtedy było dostępne jedynie dla wybranych celebrytów i instytucji. Od stycznia transmisję na żywo mogą założyć wszyscy Amerykanie używający iPhone'ów, w lutym do tej grupy dołączyli mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, RPA i Brazylii, a teraz również telefony z Androidem wpierają tę funkcję. Live Video jest wdrażane bardzo dynamicznie i firma obiecuje, że już niedługo usługa będzie dostępna we wszystkich krajach z dostępem do serwisu.

Dobrze zintegrowane z Facebookiem transmisje na żywo mogą się okazać wielkim hitem dla każdego użytkownika serwisu. W końcu nie potrzeba do tego dodatkowej aplikacji, a większość z nas i tak sprawdza serwis Zuckerberga kilka razy w ciągu godziny.

Facebook Live Video Fot. Facebook

Jak działa Live Video?

By zacząć transmisję wystarczy podczas aktualizacji statusu wybrać ikonę "Live Video". Następnie możemy wybrać, kto może ją oglądać, dodajemy krótki opis i gotowe.

W trakcie nadawania mamy dostęp do tych samych funkcji, co w Periscope: widzimy ile osób nas ogląda, kogo z nich mamy w znajomych i jaki zostawiają komentarze. Następnie, podobnie jak w przypadku transmisji na żywo na YouTube, wideo zostaje opublikowane na naszej osi czasu jako zwykły filmik.

Mamy nadzieję, że Live Video będzie niebawem dostępne w Polsce. Póki co nic nie wiadomo o dostępności funkcji na telefonach z Windows10.

Źródło: Facebook