Polski eBay wyróżniony za pomoc eksporterom

Firma otrzymała nagrodę Indywidualność Rynku Merkury za innowacyjność usługi i niekonwencjonalne podejście do problemów rynkowych. Nagrodzony program ?Prościak Super Wystawiacz? ułatwia sprzedaż towarów za granicę.
Aplikacja umożliwia prowadzenie sprzedaży na rynku brytyjskim, amerykańskim i niemieckim. Jest ona w całości dziełem polskich programistów i była odpowiedzią na zapotrzebowanie polskich eksporterów na łatwe wystawianie przedmiotów do handlu za granicą. Bohater programu, świnka "Prościak Super Wystawiacz" pozwala eksporterom ominąć problemy wynikające z bariery językowej czy formalności z umieszczaniem przedmiotów na aukcji. Po uruchomieniu wymaga tylko podstawowych danych, resztę czynności wykonuje samodzielnie poszerzając rynki zbytu nawet niedoświadczonym sprzedającym - eBay to społeczność licząca 247,6 miliona użytkowników. Twórcy aplikacji podejrzewają, że już wkrótce można spodziewać się pojawienia jego replik na zagranicznych stronach eBay.

Powstały w 1995 roku eBay udostępnia użytkownikom platformy internetowe dla potrzeb handlowych, płatności i komunikacji. Ebay.pl działa od 2005 roku.