Wyśmiana premiera iPhone'a

Rok temu premiera iPhone'a w USA była wielkim medialnym wydarzeniem. Kolejki przed sklepami ustawiały się już nawet tydzień przed premierą telefonu. Pierwsi klienci wychodzący z salonów z iPhonem w dłoni byli gwiazdami. Na tej fali entuzjazmu operatorzy w innych krajach spodziewali się równie spektakularnych premier. W Polsce Orange tak nieudolnie podgrzewało atmosferę, że wyśmiano to nawet za oceanem.
Yahoo News poświęca spory artykuł temu, że... Premiera iPhone'a w Indiach obyła się bez histerii i wielkich kolejek przed sklepami jak miało to miejsce w USA i niektórych krajach Europy Zachodniej. Brak newsa dobrym newsem?

Reakcje i komentarze na premierę iPhone'a w Polsce są bardziej dosadne i złośliwe. Popularny amerykański serwis o nowych technologiach Engadget otwarcie wyśmiewa premierę komórki Apple'a przeprowadzoną przez Orange. Firma wynajęła statystów aby stali przed salonami Orange w całej Polsce i generowali sztuczny tłok oraz fałszywe zainteresowanie.

"To jest po prostu smutne - pisze Nilay Patel w Engadget. - Szczególnie dlatego, że nie ma żadnych kolejek przed sklepami polskiego oddziału T-Mobile (Ery), która to operator również wprowadza telefon na rynek. Powodzenia w sprzedawaniu iPhone'a swoim własnym aktorom, głupcy - kiedy te firmy się czegoś nauczą?"

Zobacz raport: iPhone 3G: cenniki, funkcje, wady i zalety...

Orange opłacił ludzi stojących w kolejce po iPhone'a. Co Ty na to?