Nasza-Klasa: siódme miejsce na świecie

Nasza-Klasa znalazła się na siódmym miejscu w rankingu Google Zeitgeist. Jest to zestawienie fraz najczęściej wpisywanych przez internautów, przygotowywane na koniec roku przez Google. Pierwsze miejsce zajęła w nim Sarah Palin.
Czytaj najnowsze informacje o portalu Nasza Klasa

Google Zeitgeist to analiza miliardów słów i fraz wpisywanych przez internautów do najpopularniejszej wyszukiwarki. Wyniki te stanowią ciekawe świadectwo tego, co działo się w Polsce i na świecie w 2008 roku.

Na pierwszym miejscu międzynarodowej listy znalazła się kontrowersyjna postać Amerykanki Sarah Palin, pełniącej funkcję gubernatora stanu Alaska. W trakcie minionej kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych kandydowała ona z ramienia Partii Republikańskiej na stanowisko wiceprezydenta. W ciągu kilku tygodni jej kontrowersyjne poglądy, dotyczące m.in. zakazu aborcji i ułatwienia dostępu do broni palnej, stały się niemal równie ważne, co program wyborczy kandydatów na stanowisko prezydenta USA.

Kolejne miejsce w rankingu Google Zeitgeist 2008 zajęło zapytanie dotyczące tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Ze względu na miejsce sportowej rywalizacji wielu internautów poszukiwało wiadomości dotyczących nie tylko najnowszych wyników, ale także doniesień politycznych.Dla Polaków bez wątpienia szczególnie istotne jest siódme miejsce tego rankingu - zdobyła je najpopularniejsza w Polsce społeczność internetowa Nasza-Klasa. Ona również zajęła niekwestionowane pierwsze miejsce w rankingu regionalnym, zarówno w kategorii zapytań  najszybciej zyskujących na popularności, jak i najbardziej popularnych fraz wpisywanych przez polskich internautów. Wśród pozostałych zapytań najczęściej wpisywanych przez Polaków do Google'a znalazły się m.in. youtube, allegro oraz program tv. Polscy internauci szukali jednak nie tylko wiadomości związanych z rozrywką - 10. miejsce w kategorii najczęściej wpisywanych słów zajęła "praca".Wyniki Google Zeitgeist stanowią pewnego rodzaju świadectwo naszych czasów, wskazując na tematy, które w minionym roku były najżywiej dyskutowane i wzbudzały najwięcej zainteresowania internautów. Można podejrzewać, że w kolejnych miesiącach pierwsze miejsca okupowane będą przez zapytania dotyczące kursów walut, trwającego kryzysu i zbliżającej się recesji.Więcej na ten temat >>