Nokia: N97 była nieudana, ale już poprawiliśmy błędy

"N97 przyniosła nam mnóstwo pieniędzy, ale była jednocześnie olbrzymim rozczarowaniem dla klientów" - szczerze przyznał jeden z wiceprezesów Nokii.
Anssi Vanjoki, członek zarządu Nokii, w wywiadzie dla portalu All About Symbian powiedział: - Jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę sprzedanych urządzeń i to, jak wiele zarobiliśmy, N97 była olbrzymim sukcesem. Odnieśliśmy jednak olbrzymią porażkę na polu satysfakcji użytkownika, czego absolutnie się nie spodziewaliśmy.

Vanjoki twierdzi jednocześnie, że najpoważniejsze błędy w oprogramowaniu Nokii N97 zostały już naprawione. Jaka była przyczyna problemów z flagowym modelem fińskiego producenta? Przede wszystkim nieskuteczna kontrola jakości. Przedstawiciel Nokii mówi również o "rozciąganiu czegoś, czego już bardziej rozciągać nie powinniśmy". Chodzi o system Symbian S60, oryginalnie zaprojektowany dla urządzeń bez ekranów dotykowych.

Nokia zademonstrowała interfejs kolejnej wersji Symbiana (oznaczonej ^3) na targach MWC 2010. Menu ma być prostsze w obsłudze - będzie obsługiwało multitouch i wymagało mniejszej liczby "kliknięć" niż aktualna generacja Symbiana. Poprawione oprogramowanie trafi do smartfonów firmy jeszcze w tym roku.Testowaliśmy Nokię N97. Nie byliśmy zachwyceni wygodą użytkowania. Telefon był pod tym względem poprawny - i nic więcej. To zdecydowanie zbyt mało jak na topowy model doświadczonego producenta.

A jakie są Wasze wrażenia? Czy z nowym oprogramowaniem Nokia N97 działa wyraźnie lepiej?