Tej witryny nie polubią szefowie Sony

Internet nie odpuszcza nikomu, każde wydarzenie zostanie prędzej czy później złośliwie skomentowane.

Spotkało to także firmę Sony, która ostatnio padła (i dalej pada) ofiarą ataków grup internetowych chuliganów - bo nie da się określić słowem haker osób, których jedynym celem jest paraliż stron lub struktur firmy albo kradzież danych osobowych jej klientów. Tymczasem w sieci pojawiła się strona, której jedynym zadaniem jest odpowiedź na pytanie "Czy Sony zostało już w tym tygodniu zhakowane?", co zresztą mówi już sam jej adres: www.hassonybeenhackedthisweek.com. W tej chwili odpowiedź brzmi "Tak", a niżej umieszczony link pozwala prześledzić historię ataków na japońską firmę.

Ciężko mi wyjaśnić cel istnienia takiej witryny - można oczywiście założyć, że ma za zadanie jasno informować klientów, że nadal coś złego dzieje się z firmą. Jednak obserwacje tego, jak w internecie podchodzi się do różnych poważnych problemów, skłaniają mnie raczej do stwierdzenia, że to złośliwa szpila i żadne z pracowników Sony nie uśmiecha się odwiedzając tę witrynę.

W Polsce najbardziej popularną stroną w tym stylu jest www.czytoweekend.pl - tu nietrudno zauważyć, że to bardzo praktyczna i przydatna witryna.

Więcej o:
Komentarze (8)
Tej witryny nie polubią szefowie Sony
Zaloguj się
 • edi_nabi

  Oceniono 4 razy 2

  Internetowych chuliganów? Żałość Panno/Panie P.K. To nie banda chuliganów, to ludzie, którym nie podoba się, że międzynarodowy koncern ciąga po sądach zdolnego nastolatka, który pokazał światu jak słabe jest ich oprogramowanie. Inne firmy w podobnych sytuacjach poprawiają odkryte błędy i łatają luki w zabezpieczeniach. Ale nie Sony. Sony woli robić gó..., sprzedawać gó..., a jak ktoś kupi gó... i stwierdzi, że to gó..., Sony chce wsadzić go za kratki ponieważ dopuścił się obrazy majestatu.
  Niech ich atakują, niech Sony traci klientów i akcjonariuszy. Niech poczuje się tak, jak nastolatek z prawnikami gigantycznej korporacji na karku.

 • kretynofil

  Oceniono 2 razy 2

  "Ciężko mi wyjaśnić cel istnienia takiej witryny - można oczywiście założyć, że ma za zadanie jasno informować klientów, że nadal coś złego dzieje się z firmą."

  Otóż to - bo w zalewie informacji o mgle smoleńskiej niewiele osób ma świadomość tego że różne usługi Sony są dalej atakowane. Informacja ta jest natomiast o tyle istotna że pozwala konsumentom samemu ocenić wiarygodność zapewnień Sony że bezpieczeństwo danych klientów jest dla nich najważniejsze.

  Bo, jak widać, nie jest. Skoro po wielkim ataku na PSN nadal nie załatali pozostałych serwisów - to znaczy że bezpieczeństwo danych klientów maja głęboko w dupie.

  I śmiem twierdzić że nie tylko warto ale NALEŻY o tym mówić - bo prawem konsumentów jest wiedzieć o praktykach korporacji...

 • wnusio.wehrmachtowca

  Oceniono 1 raz 1

  SONY to nieuczciwa firma - warto pamietac jak kiedys rozpowszechniali szpiegujacego rootkita a niedawno nasylali prawnika na gostka ktory pisal wlasne oprogramowanie na wlasna PS3.
  Nigdy nie kupie ich produktow chyba ze w celu zhackowania

 • monstrito

  Oceniono 1 raz 1

  lepsi "internetowi chuligani" w podziemiu, niż wtórny analfabeta w gazecie. :]

 • kretynofil

  0

  @naczelny_frustrat:

  "tylko, że te głupki hakujące Sony nie robią firmie szkód, tylko zniechęcają do siebie wszystkich użytkowników tych usług :/"

  Czyli, de facto, zniechęcają użyszkodników do korzystania z usług Sony.

  Kiedyś wydawałem sporo kasy na gierki z PSN. Po wymianie karty kredytowej w związku z wyciekiem danych w Sony postanowiłem nigdy więcej nie rejestrować tam swojej KK. Zgadnij ile teraz wydaję na gry z PSN i dlaczego :)

 • naczelny_frustrat

  0

  tylko, że te głupki hakujące Sony nie robią firmie szkód, tylko zniechęcają do siebie wszystkich użytkowników tych usług :/

 • grzes111

  0

  Sony vs Gazeta - 1:1
  Gazeta: "[...] i żadne z pracowników Sony nie uśmiecha się odwiedzając tę witrynę"
  Sony: "Nasze zespoly pracuja na okragly zegar [...]"

 • ktos210

  0

  przecież ten tekst nie ma sensu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX