Przynajmniej w Finlandii N9 się sprzedaje...

Nokia N9: pierwszy (i prawdopodobnie jedyny) smartfon na świecie z systemem operacyjnym MeeGo. Czy odniesie sukces? Cóż, w sprzedaży już odnosi. No, przynajmniej w Finlandii.

Jak donosi serwis GeekSailor, Finowie oszaleli na punkcie N9. W przedsprzedaży brakuje już modelu z 64GB wbudowanej pamięci, niedługo to samo stanie się także najprawdopodobniej z modelem z 16GB. Stało się tak w zaledwie trzy dni od wprowadzenia zamówień przedpremierowych do tamtejszego sklepu.

Przypomnijmy: N9 to aparat, który działał będzie na nowym, autorskim systemie operacyjnym Nokii: MeeGo. I będzie prawdopodobnie jedynym urządzeniem, który go wykorzysta. Jaki jest wobec tego sens w produkowaniu go? Nad tym pytaniem głowi się wiele osób.

N9 zostało niedawno wprowadzone do przedsprzedaży w kilku krajach świata. Czy po premierze odniesie sukces? Cóż, jak widać, przynajmniej rodacy na razie go wspierają...

Ale - biorąc pod uwagę, że niedawne plotki mówiły o tym, jakoby Nokia w ogóle zamierzała wyprodukować jedynie 100 tysięcy sztuk tego sprzętu: to może być biały kruk gadżeciarzy...

Więcej o:
Komentarze (2)
Przynajmniej w Finlandii N9 się sprzedaje...
Zaloguj się
 • master4k

  0

  Już bodaj na pierwszej konferencji z udziałem Elopa pytano go czy nie jest aby koniem trojańskim.
  Ale co go tam obchodzi z taką kasą people.forbes.com/profile/stephen-elop/53619

 • Gość: misiek

  0

  Pytanie jest raczej inne, dlaczego ktoś dopuścił ludzi z microsoftu do zarządu nokii? Dlaczego ci ludzie forsują wp kosztem gotowego produktu i platformy nokii (nie chodzi tutaj tylko o system dla samrtfonu, ale także zamknięcie dochodowych usług nokii, i rezygnacja z pobiarania opłat za sprzedaż oprogramowania na rzecz microsoftu, przecież to działanie na szkodę firmy nokia). Przecież gołym okiem widać iż meego wyprzedza wp7 co najmniej o jakieś 2 lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX