Czy tak wygląda Nokia z Windows Phone i naprawdę potężnym aparatem fotograficznym?

W Sieci pojawiła się specyfikacja i zdjęcia nowej Nokii, która wygląda na siostrę bliźniaczkę Nokii 808 z 41-megapikselowym aparatem fotograficznym.
Nokia z naprawdę potężnym aparatem? W Sieci pojawiła się specyfikacja i zdjęcia nowej Nokii. Nokia 808 była jednym z absolutnych hitów ostatnich targów MWC, na których producenci demonstrują swoje najnowsze urządzenia mobilne. Na razie trudno powiedzieć, czy Nokia 808 Pure View faktycznie może stanowić konkurencję dla zwykłych aparatów. Trzeba jednak przyznać, że wyposażenie ma imponujące: obiektyw Carl Zeiss i czterokrotny zoom optyczny oraz matryca o niespotykanej rozdzielczości 41 megapikseli. Pozwala to na robienie zdjęć 7728x5354 w formacie 16:9 lub, jeśli wybierzemy proporcje 4:3, o rozdzielczości 7152x5368 pikseli. Nokia 808 działa pod kontrolą Symbiana. Jak dowiedzieliśmy się na targach MWC, wersja urządzenia z Windows Phone jest w planach. Ponieważ jednak prace nad smartfonem z megapotężną matrycą trwały już od dwóch lat, to postanowiono, że szlak przecierać będzie Nokia z Symbianem. Teraz w Sieci pojawił się opis oraz zdjęcia urządzenia, które wygląda jak Nokia Lumia z Windows Phone oraz optyką z Nokii 808. Nowa Nokia Lumia miałaby być wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, a na pokładzie - Windows Phone w wersji Apollo. Dane na temat nowej Lumii nie są oczywiście jeszcze potwierdzone.

Nokia 808 była jednym z absolutnych hitów ostatnich targów MWC, na których producenci demonstrują swoje najnowsze urządzenia mobilne. Na razie trudno powiedzieć, czy Nokia 808 Pure View faktycznie może stanowić konkurencję dla zwykłych aparatów. Trzeba jednak przyznać, że wyposażenie ma imponujące: obiektyw Carl Zeiss i czterokrotny zoom optyczny oraz matryca o niespotykanej rozdzielczości 41 megapikseli. Pozwala to na robienie zdjęć o mających 7728x5354 piksele w formacie 16:9 lub, jeśli wybierzemy 4:3, o rozdzielczości 7152x5368 pikseli.

Nokia 808 Pure View

Nokia 808 działa pod kontrolą Symbiana. Jak dowiedzieliśmy się na targach MWC, wersja urządzenia z Windows Phone jest w planach. Ponieważ jednak prace nad smartfonem z megapotężną matrycą trwały już od dwóch lat, to postanowiono, że szlak przecierać będzie Nokia z Symbianem.

Teraz w Sieci pojawił się opis oraz zdjęcia urządzenia, które wygląda jak Nokia Lumia z Windows Phone oraz optyką z Nokii 808.

Nokia Lumia 808?

Nowa Nokia Lumia miałaby być wyposażona w 4,3-calowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz, a na pokładzie - Windows Phone w wersji Apollo. Dane na temat nowej Lumii nie są oczywiście jeszcze potwierdzone, więc póki co wolimy pozostać co do nich sceptyczni.