Pierwszy naprawdę mobilny telefon komórkowy ma już 25 lat!

Wykonywano z niego jedne z pierwszych rozmów w standardzie NMT; korzystał z niego sam Michaił Gorbaczow. Panie, panowie: słynna "cegła", Nokia Mobira Cityman obchodzi 25 urodziny.
Ćwierć wieku "cegły" Pierwszy naprawdę mobilny telefon komórkowy ma już 25 lat! Pierwszy naprawdę mobilny telefon komórkowy ma już 25 lat! Wykonywano z niego jedne z pierwszych rozmów w standardzie GSM; korzystał z niego sam Michaił Gorbaczow. Słynna "cegła", Nokia Mobira Cityman obchodzi 25 urodziny. Telefon Nokia Mobira Cityman ważył zaledwie 800 gramów i to razem z baterią. "Zaledwie", bo ówczesne telefony komórkowe mogły osiągać masę nawet 5 kg. Był wyznacznikiem statusu, bo, jak czytamy na blogu Nokia Conversations, jego cena wynosiła mniej więcej 4500 euro, tymczasem w języku potocznym zapamiętany został jako swojska "cegła".

Telefon Nokia Mobira Cityman ważył zaledwie 800 gramów i to razem z baterią. "Zaledwie", bo ówczesne telefony komórkowe mogły osiągać masę nawet 5 kg. Był wyznacznikiem statusu, bo, jak czytamy na blogu Nokia Conversations, jego cena wynosiła mniej więcej 4500 euro, tymczasem w języku potocznym zapamiętany został jako swojska "cegła".

Pamiętacie Nokię Mobirę Cityman? A może sami byliście szczęśliwymi posiadaczami takiego cuda?

Więcej o:
Komentarze (4)
Pierwszy naprawdę mobilny telefon komórkowy ma już 25 lat!
Zaloguj się
 • Gość: florekk

  Oceniono 4 razy 4

  To nie jest telefon GSM tylko NMT, byc może autor nie pamięta takiego standardu.

 • szkodnikpolski

  Oceniono 3 razy 3

  ja pamietam, starszy mial
  + druga do samochodu taka z raczka co sie nosilo jak teczke :)

 • joymachine

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętam, używałem, jest gdzieś w piwnicy.

 • grpeter

  Oceniono 7 razy 1

  Nie pamiętamy. Ale za to pamiętamy Motorole DynaTac z 1973...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX