Google dramatycznie przecenił sprzedaż tabletów z Androidem

Google sądził, że w latach 2011 i 2012 do rąk klientów trafi po 10 milionów tabletów z Androidem, co pozwoli zdobyć mu 33% udziału w rynku. Jak bardzo się pomylił!

Jeszcze zanim Google wypuścił Androida 3.0, pierwszą wersję swojego mobilnego OS-u, przeznaczonego specjalnie dla tabletów, szykowano się na wielki sukces. Koncern z Mountain View szacował, że w ciągu 2011 roku sprzeda się 10 milionów tabletów z Androidem. W 2012 natomiast miał zdobyć udziały w 1/3 rynku tabletów.

Dowiadujemy się tego z oświadczenia Google przedstawionego podczas trwającego procesu z Oracle. Szacunki takie opracował Andy Rubin, odpowiadający w Google właśnie za Androida, na podstawie analizy firmy Morgan Stanley. Analitycy przewidywali, że w 2012 sprzedanych zostanie 46 milionów tabletów na całym świecie. Tymczasem na rynku tabletów wciąż niepodzielnie rządzi Apple, który do tej pory sprzedał 67 milionów iPadów.

[za: The Verge]

Więcej o:
Komentarze (7)
Google dramatycznie przecenił sprzedaż tabletów z Androidem
Zaloguj się
 • greges58

  Oceniono 5 razy 3

  @ sheppard

  Matole !
  Co widzisz na obrazku ???
  Motorola a na niej Angry Birds !!!

  " Wynalazki " z systemem na telefon - nie zasługują nawet na nazwę Tablet !
  Zobaczę zainstalowany fabrycznie Android 4 ?
  Wtedy możemy porozmawiać...
  Proste ???
  ;)

 • swietypentagram

  0

  Technologia w najnowszym iPadzie z kwietnia 2012 jest wręcz kosmiczna - wystarczy obejrzeć filmik lub dwa ze strony apple'a - ja tak zrobiłem - i poczułem się w 22 wieku - ich ekosystem jest po prostu nie do pobicia przez nikogo - to firma która teraz zbiera żniwa swojej wizji rozwijanej już od 20 wieku

 • sheppard25

  Oceniono 5 razy -1

  Bo Android nie jest dla każdego. Plebs niech się bawi w Angry Birds na iPadach. Android rządzi na tabletach i tylko Win 8 może mu zagrozić.

 • Gość: Buczo

  Oceniono 8 razy -4

  Android to gigantyczny syf dla nedzarzy. Syf do tabletów z biedronki. Sheppard, dokładnie dla ciebie jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX